6 vychytávek pro váš plavecký trénink (3. díl)

Už potřetí přicházíme s šesticí pomůcek, které vám mohou pomoci s pilováním vaší plavecké techniky. Pokud byste se chtěli podívat i na první dva díly, aby vám něco neuniklo, první díl máme zde a druhý zase tady.

Nyní se ale pusťme do představování.

Finis Forearm Fulcrum

Tato pomůcka na první pohled připomíná číslo 8, přičemž do obou ok této osmičky vsunute ruku. Jejím úkolem je totiž  jak začínajícím, tak i pokročilým plavcům zajistit a udržovat optimální polohu zápěstí, lokte a ramene při plaveckém záběru. Díky tomu dochází ke zlepšení záběru, proto se pomůcka skvěle hodí pro nácvik a zlepšení techniky stylů kraul, prsa, znak i motýlek. Forearm Fulcrum se perfektně hodí pro trénink správného záběru i pro vývoj svalové paměti plavce.

Jelikož nás tato pomůcka dost zaujala, podrobili jsme ji také podrobnému průzkumu a sami ji vyzkoušeli. O  své dojmy z ní jsme se podělili zde.

Arena Freestyle Breather

Kraul a dýchání do strany, to může nejednoho začínajícího plavce dostat do netušeně svízelných situací. A proto společnost Arena přišla na trh s touto pomůckou Freestyle Breather.

I když pomůcka vypadá na první pohled poněkud zvláštně, její používání je velmi snadné. Stačí si ji vložit pod plavecké brýle přímo na kůži nebo zaháknout za pogumovanou část očnic a pustit se do plavání a trénování dýchání.

Ani tato pomůcka neušla našemu testování, z něhož vzešla nejen zajímavá recenze, ale i pěkné video.

Mad Wave Antipaddles Egg Trainer

Vajíčko nebo také “antipacka”, jak prozrazuje název. K čemu taková zvláštnost může být plavcům dobrá? Zatímco běžné packy zvýšením odporu vody zintenzivňují záběr dlaně, čímž dochází k posilování horních končetin a k lepšímu uvědomění si chyb a jejich následné nápravě, tyto “antipacky” naopak záběr dlaně potlačují. I přesto však techniku záběru zdokonalují. Plavec totiž ve vodě více využívá záběr předloktí a tím právě dochází k udržování ruky ve správné poloze.

Jak už název pacek napovídá, mají vejcovitý tvar, který se ve vodě chová velmi hydrodynamicky a navíc jsou vybaveny drobnými otvory pro zajíštění lepšího citu pro vodu. K ruce je snadno připevníte pomocí dvou pásků.

Mad Wave Kick Trainer

Další vychytaná pomůcka pochází z produktové stáje Mad Wave. Jde o Kick Trainer, u něhož si možná nejeden plavec pomyslí, že navdzory své jednoduchosti jde o docela sofistikovanou pomůcku.

Stačí si prostě jen tuto tréninkovou gumu připevnit k ramenům a křížem ke kotníkům a můžete se pustit do trénování. Kick Trainer, jak je zjevné z názvu, posiluje dolní končetiny a zlepšuje a zpřesňuje techniku kopu. Tah gumy ovšem umožní plavci pouze vertikální pohyb nohou.

Speedo Fastskin Hand paddle

I tuto pomůcku jsme museli podrobit našemu plaveckému zkoumání. Na první pohled zaujme jejich tvar, který se od ostatních pacek dost výrazně liší. Už jejich vzhled dává tedy znát, že plavání s nimi bude prostě jiné. Jejich úkolem je zlepšit plavcovu kondici, plaveckou techniku a posílit horní část těla.

Unikátnost pacek spočívá v tom, že byly vyvinuty ve spolupráci s vrcholovými plavci, čímž se funkčně osvědčily a vy se na ně tudíž můžete spolehnout.

Packy disponují speciálním systémem uchycení, který umožní lepší hydrodynamické vlastnosti a větší pohodlí při plavání.

Mad Wave Two Side Belt Trainer

A poslední z našeho seznamu pomůcek pochází opět od Mad Wave. Je jí Two Side Belt Trainer, o němž už nejspíš mnoho plavců slyšelo. Jde v podstatě o bezmála 2,5 metru dlouhou gumu, přičemž ke každému konci gumy se připoutá jeden plavec. Oba plavci pak ve vodě plavou směrem od sebe, čímž vytváří vzájemný odpor.

Tato pomůcka poslouží k posílení svalů a k pomoci urychlení tempa při plavání. Plavci si nacvičí rychlý start a posilují svaly, které je potřeba pro rychlou techniku plavání.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě