Jak probíhal workshop Suchá příprava a výživa plavce

Dne 11. 12. proběhl u nás ve Sportexu druhý workshop. O prvním workshopu jsme psali zde. Tentokrát na téma Suchá příprava a výživa plavce pod vedením trenérky plavání a fitness Denisy Uhrové ze Swim well. Pro ty z vás, kteří se nemohli zúčastnit akce jsme připravili krátkou reportáž.

Jak workshop proběhl

Všechny přípravy začaly po 18 hodině, kdy jsme přetransformovali naši prodejnu na přednáškovou místnost s občerstvením. Když bylo vše nachystáno, tak začali přicházet první přihlášení účastníci. Začátek byl od 19 hodin. Akci moderovala naše Ančí, kterou znáte z našich videí a Míša, která pro vás zaznemenávala celou akci na kameru, takže se máte na co těšit. 

Workshop byl rozdělený do dvou přednáškových bloků. První část byla věnována suché přípravě a v druhém bloku jsme se dozvěděli, jak na stravu, a které doplňky výživy jsou u plavců vhodné k užívání. Velký prostor byl věnován dotazům z publika, a že jich nebylo málo.

Zmíníme také konkrétní témata abyste se alespoň trochu vnořili do děje našeho večera. Co se děje s tělem při plavání a jak se připravit před tréninkem. Co za rizika na nás číhá, když se před tréninkem nerozcvičíme a kdy a jak používat pomůcku "válec"

Pokud přeskočíte rozcvičku, tak nám Denisa sdělila, že se dá nahradit rozplavbou zhruba 8 bazénů a stejně tak i po tréninku se řádně vyplavat. Tato informace některé účastníky potěšila, protože (ruku na srdce) s rozcvičováním a strečinkem má mnoho plavců problém. Dostali jsme vysvětlení, z čeho mohou bolet klouby - většinou ze špatné techniky nebo nízké nasvalenosti v oblasti kloubů. A proto by měl každý plavec také posilovat aby lépe plaval, a to nejen v posilovně, ale i třeba na bazénu za použití tréninkových napínacích pásů.

U plaveckých pomůcek jsme chvíli zůstali, a probíralo se využití pacek a ploutví. Bylo překvapující, že plavecké pomůcky by se neměly používat na každý trénink, ale jen občas. Probrali jsme nejčastější chyby a zjistili, jaké další sporty se k plavání hodí. Na konci druhého bloku proběhla zábavná soutěž o ceny a o pauze byl prostor k pestrému občerstvení.

Když se všichni občerstvili, tak se otevřel druhý blok o výživě a suplementaci. Jak poznat, že se stravujeme správně? Dle Denisy je na to lehký ukazatel: Vyvážené makroživiny (cukry, tuky a bílkoviny) a fyzická a duševní pohoda. Zajímavé téma bylo o plavcích vegetariánech a veganech. Jak oni to mají s tréninkem, a jak nahrazovat některé jídlo doplňky výživy.

Proběhla lehká prezentace suplementů od různých sportovních firem, kde opět proběhla diskuze. Jeden z dotazů publika se týkal zimního plavání - otužileckého plavání, kde jsme zjistili, že je mezi námi poměrně hodně otužilců, ale nevíme to o nich.Workshop se uzavřel tématem regenerace a důležitosti spánku. 

Po skončení worshopu se ještě všichni nerozprchli do svých domovů, ale debatovali mezi sebou i s naší moderátorkou a naším hostem. Jsme rádi, že jsme mohli pro vás takovou akci uskutečnit. Tak ať vám to plave a příště zase naviděnou.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě