Výměna a vrácení do 30 dní
Největší plavecký sortiment v ČR
Plavecké prodejny v Praze, Brně a Plzni

Jak vybrat skřipec na nos

Plavky, čepice a brýle. S těmito třemi věcmi se vrháte do vody nejčastěji. A pak tu máme ještě další vychytávku pro efektivní a pestrý plavecký trénink a tím je skřipec na nos. Drobná pomůcka, na kterou se ptáte. Patříte mezi ty, co chtějí mít nos v suchu?

 

Proč si pořídit skřipec na nos?

Nos plný chlorované vody, se kterou si nevíte rady, dokáže plavání spolehlivě znechutit snad všem. Správná technika plavání a dýchání je skvělý základ pro to, aby se voda do nosu nedostala moc často. Proto se hodí mít skřipec neboli nosní klip ve své plavecké výbavě. Není pravdou, že klipy na nos jsou jen pro aquabely.

Zvítězte nad alergií a drážděním v nosu

Pokud vás po plavání pravidelně trápí rýmy a bolesti v krku, tak rozhodně navštivte svého lékaře a zeptejte se, jestli se nejedná o alergii na chlor. Mohla by to být totiž příčina vašich potíží. A právě skřipec na nos pomáhá alergickým lidem proti chloru. Oblíbit si ho mohou všichni - děti i dospělí. Bez obav můžete provádět své oblíbené kotouly, otočky, plavání pod hladinou a podobně. Skřipec se často používá při učení správné kotoulové obrátky.

    

Správný výběr a komfort

Nasazený skřipec znamená, že nemůžete vydechovat vzduch nosem, což je limitující pro výkon. Nosní klip tedy pravděpodobně neuvidíte u kondičních a závodních plavců. Dávejte si pozor, abyste nezadržovali dech, kvůli skřipci k tomu můžete mít tendenci. Každý nos je trochu jiný, a proto určitě vyzkoušejte víc skřipců. Klipy na nos jsou sice univerzální, ale ne každému vyhovuje stejný. Hlavní je, aby skřipec držel na nosu pevně, bez bolesti a netvořil otlaky.

  Skřipec na nos Speedo

Vyberte si z našich nejvíce oblíbených modelů od Speeda, Tyru nebo Mad Wave. Máte zkušenosti s používáním skřipce na nos? Podělte se o své zkušenosti a dojmy s ostatními plavci u nás na Facebooku nebo Instagramu.

 Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě