Pracujte na svých plaveckých dovednostech i mimo bazén

Chcete se zlepšit v plavání, ale nemáte přístup k bazénu? Nebojte, jsou tu i další možnosti, jak zlepšovat svoji fyzičku a zlepšovat svou plaveckou techniku. Mrkněte na některé naše nápady.

Plavejte venku

Tip, který se opravdu nabízí. Vyražte ven plavat ven. Pokud poblíž nemáte k dispozici bazén, ale jinou vodní plochu ano, vyražte tam. Plavání na otevřené vodě se stavá čím dál víc populární. Samozřejmě za to může touha po něčem dobrodružnějším, než je bazén, a také rychlý vývoj plavecké výbavy, která jde na ruku i milovníkům plavání na otevřen vodě.

Pro plavání na otevřené vodě by se vám mohl hodit nějaký neoprénový oblek či plavky na triatlon. Přeci jen přírodní vody bývají poněkud chladnější. A abyste byli i z dálky vidět a mohli si s sebou vzít do vody i cennosti, prohlédněte si nabídku našich plaveckých bójek.

Odporový přístroj pro trénink dýchacích svalů

Technologie pokročila a vy můžete trénovat takřka všechny svaly včetně těch dýchacích. Když přístroj Ultrabreathe přišel na trh, myslelo si mnoho profesionálních plavců, že to je ta trochu trik. Ovšem dnes si tuto pomůcku mnoho amatérských i profesionálních plavců oblíbilo, protože si jsou vědomi toho, jak důležité je trénovat kapacitu plic. Přístroj rovněž posiluje bránici a další svali, pohyb krve a zvyšuje výkon a výdrž sportovce.

Makejte v posilovně

Když plavete, jsou to právě svaly, které vás pohánějí vpřed. I když se svaly posilují při plavání, nic se nevyrovná tomu, když trochu té svalové hmoty přidáte i prři posilování v posilovně.

    

Plavejte na suchu

Nadpis je to sice poněkud zvláštní, ale plavecký trénink může proběhnout i na suchu. Jak? Naprosto jednoduše. Pomoci vám k tomu může jednoduchá pomůcka od Mad Wave. Jmenuje Dry Training with Paddles nebo existuje varianta Dry Training with Handles. Jednoduše ji upevněte k čemukoli, co najdete na bazénu nebo v doma. Mohou to být různá madla, jakékoliv zábradlí, schůdky u bazénu nebo doma za topení.

  

Zadržujte dech

Na jediný nádech toho plavci musejí zvládnout opravdu mnoho a někdy plavec stráví pod vodou opravdu mnoho času, než se vynoří pro další doušek vzduchu. Takže ačkoli to zní poněkud banálně, trénujte mimo bazén zadržování dechu. Začněte tím, že uvolníte své tělo a zhluboka vydechnete. Poté se pořádně zhluboka nadechněte a zadržte dech. Zkoušejte to zhruba měsíc a dle některých výsledků budete moc zadržet dech až na pět minut.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě