Příběh fenomenální plavkyně Diany Nyad

Myslíme si, že plavání je sport úplně pro každého. Na věku a ambicích nezáleží. Dnes vám povíme příběh dálkové plavkyně Diany Nyad, která je toho živým důkazem. Svůj největší sen si splnila “až” v 64 letech, a to díky neuvěřitelné dávce odvahy a odhodlání. Věříme, že si v následujících řádcích a videích najdete špetku inspirace i pro svou vlastní cestu za splněnými sny.

 

Diana Nyad - fenomén dálkového plavání

Před čtyřiceti lety byste na světě nenašli větší hvězdu dálkového plavání. Diana sázela jeden rekord za druhým, v roce 1979 zvládla na jeden zátah uplavat neuvěřitelných 165km z Baham na Floridu a velmi brzy si získala čestné místo v plavecké síni slávy a zasloužené uznání. Na jednu metu však nedosáhla - uplavat 180km dlouhou trasu z Kuby na Floridu. Desítky hodin ve vodě, žádná klec proti žralokům, jedovaté čtyřhranky pod hladinou, ostré slunce nad hlavou… Nikomu dříve se to nepovedlo a ani talentovaná Diana nedokázala smolné pokusy prolomit, a tak na konci sedmdesátých let svou sportovní kariéru ukončila.

 
  

 

Nikdy není pozdě splnit si své sny

Dianin plavecký důchod trval celých třicet, za tu dobu na plavání ani nepomyslela a věnovala se novinářské kariéře. Ale pak přišly šedesátiny, s nimi i životní rekapitulace a dávný sen se začal hlásit o slovo. Trochu pozdě, řekli by mnozí. Ale Diana dokázala utišit obavy, rozhodla se poslechnout své odvážné srdce a v roce 2011 se vrhla do vln golfského proudu - splnit si svůj sen. Více můžete slyšet přímo z úst hlavní hrdinky tohoto příběhu ve videu, které zdaleka není jen o plavání:

 

Čekali jste happyend hned na první dobrou? V tomto případě se tak nestalo. O to cennější jsou ale slova plavkyně, která se s porážkou vyrovnává s důstojností a smířením. A nabádá nás k témuž.

Ani po několika dalších neúspěšných pokusech se Diana nevzdala a o dva roky později opět stoupá na řečnické pódium, tentokrát s příběhem ozdobeným dobrým koncem. Více neprozradíme, raději se podívejte na vyprávění plné naděje, kuráže a černého humoru:-)

 

Nikdy se nevzdávejte. Být znamená konat. Každému může Dianin příběh dát něco jiného. Pro nás je to především důkaz toho, že člověk nikdy není moc starý na to začít dělat něco nového, něco jinak, zkrátka prohánět své sny. A je úplně jedno, jestli sníte o překonání stovek kilometrů v moři plném žraloků nebo se chcete v padesáti letech naučit dobře a zdravě plavat v krytém bazénu. Kuráž, odhodlání a odvaha plout si za tím, po čem toužíte, se neměří na roky. Tak směle do toho!

 

 

Hodně zdaru a odvahy přeje Ančí & Sportex parta.  Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě