Průvodce plaveckými batohy

Každý plavec potřebuje nějaký ten batoh. A je jedno, jestli jste rekreační plavec, který toho s sebou zas tak moc netahá, nebo závodní plavec, který je neustále i mimo bazén v pohybu. V každém z obou případů je dobré investovat do batohu, který unese všechno vaše vybavení. A pokud si batoh teprve vybíráte, tady máte malého průvodce batohy, který vám pomůže se zorientovat.

Meshbagy, řečené vaky

Meshbagy jsou opravdu užitečné, protože jsou lehké a jejich přenášení je snadné. Ideálně se hodí pro přenášení mokrých věcí po plaveckém tréninku, nejsou však limitovány jenom tímto jediným účelem.

Do meshbagu jednoduše uložíte všechny své plavecké potřeby před tréninkem a po něm, aniž byste se museli bát, že by se vaše plavecké potřeby topily ve vodě, jíž by byl batoh plný.

Na našem e-shopu najdete nepřeberné množství meshbagů, které odvádějí vodu, jsou prodyšné a nedrží se v nich žádná vlhkost či vlhký zápach. Vaše věci v meshbagu krásně vyschnou a navíc k nim máte kdykoli pohodlný přístup.

Většina meshbagů je síťovaná kvůli větší prodyšnosti, existují však i meshbagy, jež síťované nejsou, jsou však vyrobeny z rychloschnoucích materiálů, takže jejich vysušení zabere jenom okamžik. Zajímavou alternativu mezi meshbagem a batohem pak tvoří Speedo Deluxe Ventilator Mesh Bag nebo Finis Ultra Mesh Backpack.

Batohy

Patříte-li mezi závodní plavce, jistě budete potřebovat víc než jen vak. Co takhle něco robustnějšího a většího? Třeba takový batoh?

Nespornou výhodou batohů jsou oddělené přihrádky uvnitř pro vlhké oblečení, plavecké brýle nebo láhev s vodou. Díky těmto odděleným přihrádkam zůstanou mokré a použité věci bezpečně odděleny od těch suchých a vy se tak nemusíte bát, že by vám zvlhly věci, jež mají zůstat suché. Mnoho batohů disponuje i prostorem pro notebook.

Za zmínku z plaveckých batohů určitě stojí Speedo T-Kit Teamster Backpack. Ten kromě velkorysého objemu 35 litrů přichází i s vnitřní kapsou “dirt bag” určenou právě pro vlhké, špinavé a jinak použité věci. A zajímavou fíčurou je také polstrovaná deska na sezení uvnitř batohu.

Od jiných značek pak stojí za zmínku Arena Fastpack 2.1, pohledný kousek Tyr Alliance Team Backpack o objemu 30 litrů nebo 45 litrů, Speedo Team Rucksack III a přehlédnout byste neměli ani batohy od Funkita a Funky Trunks.

Sportovní tašky (takové ty s uchy a popruhem přes rameno)

Přesně tak, teď bude řeč o takových těch sportovních taškách s uchy a popruhem přes rameno.

Někdy se může stát, že před tím, než se odeberete na bazén, si to namíříte do posilovny. Nebo naopak. Nebo zkrátka s sebou na bazén nosíte více věcí, než co by se vešlo do standardního batohu. Ať je to, jak chce, sportovní taška přes rameno je tím pravým pro všechny, kteří prostě potřebují více místa pro své věci. Do takovéto tašky uložíta snad vše, na co si vzpomente, od plavek, brýlí, čepiček, ploutviček, pacek až po nepřeberné množství jiného tréninkového vybavení.

Zpravidla tyto tašky, stejně jako batohy, disponují oddělenými přihrádkami pro vlhké a suché věci.

Ze sportovní tašek zmiňujeme kupříkladu Aqua Sphere Sports Bag Small, Finis Torque Duffle Bag nebo Arena Spiky 2 Medium.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě