Škola znaku - znakové paže

Druhý díl ze školy znaku je venku. Zaměříme se v něm na to, jak správně plavat znakové paže. Pokud jste ještě neviděli úvodní díl, tak se na něj nezapomeňte nejdřív podívat. 

Znakové paže

Dnes se podíváme zblízka na práci paží u znaku opět s trenérkou Janou Boubínovou, kterou jistě znáte z předchozích dílů našich videí. Pokud už máte zvládnutou techniku kopu, tak se můžete s radostí pustit do nácviku záběru paží a vyvarovat se chyb, kterými jsou špatná poloha hlavy a těla nebo krátký záběr.

Při nácviku znakové paže můžete použít různé pomůcky, které vám pomohou vyladit vaší techniku k dokonalosti. Jak jsme psali již v prvním dílu, tak můžete použít plaveckou desku, a to nejen k nácviku kopu, ale i paží. Desku můžete umístit buď pod hlavu nebo do podpaží. Dbejte nejen na to aby vaše ruka vstupovala pod vodu malíkovou hranou, ale aby i paže šly těsně kolem boků a uší.

Když už jste si jistější se záběrem, tak zkuste nácvik ještě s piškotem, který umístíte mezi nohy, a tím uvolníte obě ruce k nácviku. Pro silovější trénink zvolte určitě prstové plavecké packy, které vám pomohou vylepšit sílu záběru a více posílí záběrové svaly. Jestli máte stále problém se zatékáním vody do uší, tak určitě máte pořád k dispozici špunty do uší, které této nepříjemnosti zabrání. Více informací a hlavně ukázek uvidíte v našem videu.

Už se těšíte na další díl? Tak si nezapomeňte zaškrtnout odběr aby vám náhodou neuniknul. Podívejte se také na naše další videa.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě