Trenérka Denisa Uhrová

Trenérka Denča s námi spolupracuje už nějaký pátek a jelikož sami na její skupinovky chodíme, můžeme ji jenom doporučovat a chválit! :-) Pojďte se s ní seznámit a třeba bude právě ona vaším parťákem při zlepšování vaší plavecké techniky.


 

Hlavní informace:

Celé jméno Bc. Denisa Uhrová
Kontakty

 facebook.com/swimwell

 deni.uhrova@gmail.com

Telefon 723 499 368
Licence Trenér plaváni 2. třidy od UK FTVS
Kde učím? Sportcentrum YMCA
Koho učím? děti od 5 let, studenty, dospělé, Čechy i cizince
Kdy učím? dle domluvy
Moje ceny  

Pár otázek pro Denču:

Kdo jsou tvoji klienti?

Učím a trénuji zdravé jedince (bez nějakého vážnějšího tělesného či psychického postižení),  malé i velké plaváčky či neplaváčky - plaváčky rovnám do latě s technikou a rychlostí, z neplaváčků se snažím co nejrychleji plaváčky udělat :-D Moji klienti jsou různorodí - Češi, cizinci, prostě kdokoli, kdo najde odvahu rozdat si to s vodním živlem :-)

Proč by podle tebe měli začít plavat i ti, kteří tomuto sportu dosud nepropadli?

Plavání je jeden z mála sportů, který se dá provozovat jako celoživotní pohybová aktivita, od útlého věku až po stáří. Věk zde není žádným limitem. Jediným limitem je vlastní hlava a v ní ukotvený strach, který spolu krok po kroku odbouráme :-). 
 
Plavecká dovednost, umět plavat, může být také někdy podmínkou přežití, nikdy nevíte, v jaké situaci se můžete ocitnout, ať už je to nenadálý pád do vody, nečekaná vlna na dovolené či třeba plavba na lodi a riziko s ní spojené. Plavání je vhodné také jako rehabilitace po případném zranění z jiného sportu či jakéhokoliv jiného úrazu. První cvičení a pohyb, který vám lékař doporučí či vyloženě nařídí, je právě plaváni, a to díky své neinvazivnosti a specifickému vodnímu prostředí, kterému se nic jiného nevyrovná. Může být jako prevence sedavého způsobu života či zaměstnání a stejně jako u většiny sportů si u něj parádně pročistíte hlavu. 
 
Co ti připadá na plavání nejtěžší?
 
Nejtěžší mi na plaváni připadá přesvědčit klienta, který má až panickou hrůzu z vody, aby k ní našel důvěru. Ale jakmile ji najde, zůstane ta jistota už navždy :-)
 
Jakou používáš motivaci?

Jsem od přírody optimista, a proto používám zásadně jen pozitivní motivaci. Trénink musí být makačka, ale hlavně zábava. Mým úkolem je, abychom si to já i klient společně užili a hodně  se zasmáli :-)

Jak pomáháš lidem odstranit strach?

Uff uff, strach se snažím odstraňovat postupně, nenásilně, individuálně a hlavně v klidu, beze spěchu, bez tlaku. Snažím se vytvořit komfortní prostředí i podmínky, postupně budovat sebevědomí klienta a důvěru v jeho vlastní schopnosti. Je to hodně o individuálním přístupu, každý člověk je jiný, takže pokaždé probouráváme bariéru strachu trochu jinak.

Jaké pomůcky používáš pro výuku nejraději?

Nejraději používám malou plaveckou destičku, dá se s ní vymyslet spousta nových a netradičních motivů, kdy většina z nich vypadá naprosto nevinně, ale nakonec je to pěkná dřina :-D

Řekni nám něco o sobě, co děláš, když zrovna nepobíháš po bazénu?

Když zrovna nepobíhám po bazénu, pobíhám většinou ve fitku a snažím se zvednout, co jde, nejlépe všechno. Nebo pobíhám kdekoliv venku, nebo prostě někde pobíhám. Chvíli neposedím a nebaví mě nečinnost a nuda. Pohyb je život a já si snažím pohyb v rytmu života a život v rytmu pohybu vychutnávat každou chvíli :-)

Poslední otázka - máš nějaké motto? :-)

„Neříkám, ze plavání je jednoduché, jenom říkám, že za to stojí." A také mě hodně baví překonávat a posouvat hranice výš a výš. Ale zase vše s rozumem, soustředim se vždy na dílčí cíle a postupné dopracování se k tomu vytyčenému velkému. Krok za krokem. :-)Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě