Velký průvodce letním plaváním

Se začínajícím létem přicházejí i myšlenky na to, kde budeme trávit dovolené a volné chvíle u vody. Ať už se chystáte k moři nebo do přírodních koupališť, tak je fajn být dobře připravený a mít potřebnou výbavu. Na to se dneska zaměříme.

Jaké zvolit plavky?

Úplně základní věcí k vodě jsou plavky. Hlavně aby byly odolné a něco vydržely. Vzhledem k létu budete chtít zvolit pravděpodobně ty, ve kterých se i hezky opálíte. Naštěstí je k výběru mnoho střihů, jak u pánských, tak i u dámských plavek. Každý si vybere, záleží jen na vašem vkusu a potřebách. Klidně podlehněte létu a nechte se unášet na vlnách moře nebo jiných vod.

Pánské plavky

Ideální střihy plavek na letní koupačku nebo opalovačku pro muže jsou briefy, aquashorty nebo šortky. Každé plavky mají své výhody. Briefy, které skoro nemají nohavičku jsou ideální na opalování i na větší kontakt kůže s vodou. Zároveň se v nich dobře plave a nijak vás neobtěžují. Aquashorty mají krátkou nohavičku a jsou dobře přiléhavé. Plavky nesjíždějí, protože mají v pase elastickou gumu, kterou si můžete podle potřeby dotáhnout. Na výběr jsou v různých materiálech a barevných provedeních.

   

Kdo má rád volnost a zároveň pohodlí, tak pro něj jsou ideální plavky typu plaveckých šortek. Tyto plavky můžete vidět asi nejčastěji na koupalištích. Jsou velice oblíbené, protože se dají nosit i mimo koupaliště a vypadají jako kraťasy. Plavky jsou volné a nejsou upnuté, jako jiné typy. I když můžete zvolit i plavky od Speeda, které vypadají jako šortky, ale pod nimi jsou všité jammery - hodně stylová a komfortní záležitost.

 

Dámské plavky

Jestli si říkáte, že jednodílné plavky nejsou moc vhodné k otevřené vodě, tak se zkuste podívat na tyto jednodílné plavky od Funkity, ve kterých budete vypadat, třeba u moře, úžasně. Jsou dostupné i samostatně, jako horní a spodní díl - kombo na opalování. Samozřejmě můžete vybírat z celé plejády dámských plavek a vybrat si ty, které se právě vám budou nejvíce líbit a vyhovovat vašim potřebám.

   

Ideální plavky na opalování jsou dvoudílné, ale to je všem jasné. Důležitá je kvalita a odolnost materiálu, tu u prověřených značek v našem eshopu jistě naleznete. Pokud chcete opticky prodloužit nohy a máte ráda jednodílné plavky, tak se můžete podívat do novinek na plavky, které tuto vlastnost mají. Jedná se o plavky střihu cutoutfit. A protože vycházíme vstříc i ženám, které mají plnější tvary, tak i pro ně máme plavky ze kterých mohou vybírat.

 

Brýle, ručník a čepice

Ano, bez toho se skoro nikdo neobejde. Brýle potřebujete venku i vevnitř, u moře i na pískovně. Proti sluníčku ideálně zvolte polarizované nebo zrcadlové. Také brýle na triatlon se mohou hodit na otevřenou vodu. Mají větší zorný úhel a lépe uvidíte všechny ty krásy nejen ve vodě, ale i okolo ní. Bez ručníku nejen, že se neutřete, ale ani byste si neměli na co lehnout. To by byla škoda, navíc, když si můžete vzít i ručník s velkými rozměry.

   

Abyste udrželi vaše vlasy v suchu nebo v případě mužů si nespálili hlavu, tak nezapomeňte na plaveckou čepici. Pryč jsou doby, kdy jste si mohli vybrat jen z omezeného množství nevzhledných čepic. U nás si vybere opravdu každý, ať už máte dlouhé vlasy nebo krátké. Pokud se chystáte na větší vodní aktivity, tak si přibalte ještě nějaké doplňky nebo pomůcky. Například ploutve jsou bezva a praktický protimlžící sprej se vejde do každé kapsičky. Tak šnorchlování zdar!Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě