Vybavte správně svého potomka na plavání

Plavání je jeden z nejbezpečnějších a nejzdravějších sportů vůbec, což už na našem blogu nejednou zaznělo. A to platí jak pro dospělé, tak i pro děti. Zejména u dětí pak dochází k rozvoji aktivního a přirozeného pohybu, podpoře psychomotorického vývoje či zlepšení pohybové koordinace. A to nemluvíme o tom, že pozitivně působí na rozvoj cévního a srdečního systému.

To je ovšem jen kratičký výčet pozitiv, která plavání dětem přináší. Ovšem k tomu, aby je plavání bavilo, musejí být naši potomci také patřičně vybaveni.

Proč by dítě mělo mít kvalitní plavky?

Kvalitní plavky jsou klíčovým elementem pro plavce jakékoli úrovně. Pro profesionály i pro ty, kteří se s vodou teprve seznamují. Správné plavky by měly být především odolné, neměly by omezovat v pohybu, měly by být komfortní a co je nejdůležitější, vaše děti v takových plavkách budou dozajista chtít vypadat stylově, aby si netrhly ostudu před svými vrstevníky.

Na jaké značky se spolehnout

Pokud jde o kvalitu a zároveň krásný vzhled, kterým děti na bazénu zaujmou, jednoznačně se podívejte na dětské plavky značky Funkita nebo Funky Trunks. Tkanina C-Infinity, z níž jsou tyto plavky vyrobené, vydrží i pořádný zápřah a ty vzory a barvy! Ty jsou prostě skvělé!

Stydět se za své provedení nemusí ani plavky od světoznámé značky Speedo. I na nich je vidět, že si návrháři rádi hrají. Ať už jde o plavky volnočasové, tréninkové, jednodílné nebo dvoudílné, dívky si jistě vyberou. Také chlapecké kousky se těší velké oblibě, za niž kromě kvalitních materiálů mohou také vynikající vzory.

  

Preferují-li děti spíše decentnější plavky bez pestrobarevných vzorů, nepřehlédněnte plavky Jaked pro dívky i chlapce nebo známou značku Mad Wave. I přes poněkud střídmější vzory se ale můžete spolehnout na kvalitu použitých materiálů.

Věnujte pozornost výběru

O tom, jak správně vybrat velikost plavek, jsme už psali zde. Někdy může být poněkud matoucí vyznat se v nepřehledné džungli velikostních tabulek a i když se někdy při zkoušení na suchu zdá, že plavky skvěle padnou, při plavání vás mohou škrtit, omezovat v pohybu a vůbec se v nich můžete cítit méně pohodlně.

Zejména co se týče dívčích plavek, když zvolíte špatnou velikost, mohou omezovat ruce i záda při pohybu, čímž ztěžují plavání. Dejte si proto záležet, abyste si pečlivě prohlédli velikostní tabulky plavek.

Není ovšem nijak vzácné, že se různé značky trochu liší ve svém číslování velikostí a číslo 26 u jedné značky nemusí být úplně stejné jako u značky jiné.

  

Přišla řada na doplňky

Plavky jsou tou nejdůležitější výbavou pro mladé plavce. Nezapomínejte ale, že výběrem plavek výbava potomka nekončí a je důležité mít na paměti, že k pohodlnému plavání dopomohou také plavecké brýle nebo plavecké čepičky.

I u plaveckých brýlí existuje celá řada značek, jež poskytují záruku kvality, odolnosti a dlouhé výdrže. Podobně jako u plavek, i u brýlí je třeba myslet na pohodlí plavce, protože až v okamžiku, kdy se dítě cítí absolutně komfortně a nemusí řešit, kde ho co tlačí, teprve pak se může plně soustředit na trénování.

  

Skvělé jsou tak brýle Aqua Sphere Seal Kid 2, Speedo Rift Junior či kupříkladu Speedo Futura BioFuse. Pakliže vaše dítě nosí dioptrické brýle, pro ně máme k dispozici dioptrické plavecké brýle Emme Atlanta.

A zapomenout nesmíme ani na čepičky, které chraní vlasy před působením chlóru a zároveň zabraňují, aby dětem padaly vlasy do obličeje. Nezapomeňte přibalit dětem ani ručník, mesh bag a i láhev na pití se může hodit.

    

Tak tedy ať to plave!Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě