5 českých plavců, kteří v roce 2018 zabodovali

Jak se vedlo českým plavcům v roce 2018? Podívejme se společně na pár úspěchů a třeba se i inspirujte.

Jan Micka

Jeho první finále na mistrovství světa v krátkém bazénu. Umístil se na krásném 6. místě. Konkurence byla veliká avšak té se nezalekl a odstartoval krásně. Během první pětistovky se umisťoval na medailových pozicích. Bojoval o nejlepší umístění až do poslední chvíle. Dosáhl svého druhého nejrychlejšího času své kariéry a to 14:27.73. V celosvětovém plaveckém měřítku dosáhl vlastního nejlepšího umístění (v roce 2017 v Budapešti skončil na 8. místě).

Rudolf Šmerda

Na mistrovství Evropy v kategorii masters, které se uskutečnilo ve slovinské Kranji, získal hned 4 zlaté medaile. Závodní plavec (75+) z PVK Brno zaplaval světový rekord na 200m volný způsob a 100m motýl.  Ukázal všem neuvěřitelný výkon. V tomto turnaji se stal naším nejúspěšnějším závodníkem. Tento rok se chystá na mistrovství světa v Jižní Koreji.

Lukáš Kočař

Na triatlonovém Challenge Prague 2018 se stal nejlepším z Čechů a skončil na 6. místě s výkonem 3:59:50,4. Závod dokončil na 1,9 km plavání, 90 km na kole a 21,1 km běhu. Za vítězem zůstal jen o 15 minut. Začal jako plavec na střední škole v Brně a v 15 letech se začal věnovat triatlonu. Věnoval se v mládí mnoha sportům, které mu vytvořili dobrý základ pro úspěchy v triatlonu. Tomuto sportu se věnuje naplno 10 let.  Trénuje zhruba 5 - 10 hodin týdně a během jarního období přidává i kolo a bazén.

Jan Janásek

5. ročníku Světového setkání mládeže v maďarském Kecskemétu, kterého se zúčastnil za Nemo Zlín získal dvě zlaté medaile. V disciplínách 50 ploutvové plavání a 400 pp. Během dvou dnů zabojoval proti silné konkurenci nejlepších juniorských závodníků z Česka, Slovenska, Rakouska, Chorvatska, Francie, Maďarska, Ruska a Ukrajiny.

Tadeáš Strašík

Ze SK Kontakt Praha zazářil na mistrovství ČR v Brně v plavání tělesně postižených.Získal celkem 8 medailí a z nich 3 zlaté. Díky tomuto výsledku se stal medailově nejúspěšnějším na tomto mistrovství a to byl obrovký úspěch. Závodů se zúčastnilo 135 plavců z České republiky, Rakouska, Slovenska, Bosny a Hercegoviny a Chorvatska.

A jak to vidíte vy u sebe? Není třeba být vždy první a sbírat medaile na závodech. Důležité je v tomto případě plavat a cítit se dobře. Pokud máte závodní ambice, tak jen dobře a držíme vám palce! Nezapomeňte sledovat náš Facebook a Instagram, kde se dozvíte vždy aktuální informace.