6 Opravdu dobrých důvodů proč začít plavat

21.5.2024 Radíme

Ať už si to chceme přiznat nebo ne, pohyb je v dnešní době poměrně často opomíjen jako něco zbytečného, na co po prosezeném dni ve škole či v práci zkrátka už nechceme vynakládat svou energii. Pravdou ale je, že bychom se právě k onomu pověstně zdravému pohybu přimět měli. Pohyb je totiž něco, co k člověku již od pradávna patří, a o tom, že se pravidelná pohybová aktivita stala součástí zdravého životního stylu, nemusíme dnes už pochybovat. Sportovních aktivit ale existuje nepřeberné množství, otázkou tedy je, proč zrovna plavání je právě tím ideálním sportem, s kterým bychom měli začít?

Jak se připravit na první triatlonové závody

20.4.2024 Radíme
Sezóna se blíží a za chvili to vypukne! Ptáte se co? No přeci triatlonové závody! Připravili jsme si pro vás pár tipů na co nezapomenout během plavecké přípravy a mnoho dalších rad.

Jako malý jsem se skoro utopil v jezírku, proto zřejmě plavu. Přiznává trenér a plavec Jan Slíva

Představujeme vám Honzu Slívu. Honza je trenérem plavání ve zlínském plaveckém klubu a zároveň  aktivní plavec. Minulý rok dokončil vysokou školu a teď se věnuje přípavě dětí na plavecké závody. Mimo jiné je taky jedním z našich ambasadorů.

Hledáme specialistu prodeje do prodejny v Plzni

9.4.2024 Ze zákulisí

Do naší prodejny, v Plzni, hledáme prodavače či prodavačku, ze které(ho) se stane specialist(k)a na plavecké potřeby. Máš chuť se zapojit do největší plavecké speciálky a stát se členem naší Swimaholic party?

Velké porovnání plaveckých batohů 2024

Vybíráte batoh na plavání, který bude sloužit nejen na závody, ale také na soustředění a nošení plaveckých pomůcek? Všechny značky jako TYR, Arena i třeba Speedo mají svůj velký batoh na tyhle účely, ale který je ten nejlepší, největší nebo má nejvíc kapes? Vzali jsme 5 batohů od značek Arena, TYR, Speedo, Mad Wave a Finis a dali jsme je naší Barče na porovnání a vyzkoušení. No a samozřejmě jsme našli jasného vítěze. Který to byl se dočteš tady!

Hledáme marketing managera

13.3.2024 Ze zákulisí

Swimaholic není jenom prodejce plavek a plaveckých brýlí, ale je to především unikátní místo pro plavce, které působí v 10ti státech, má 4 prodejny, vytváří mraky edukačního contentu, podporuje plavecké školy, kluby a týmy, ale především dělá skvělou službu budoucím, začínajícím a sportovním plavcům

Rozhovor s Tobiasem Kernem nadějí ostravského plavání

Tobias Kern je plavec Klubu plaveckých sportů Ostrava (KPSOs) a juniorský reprezentant ČR. Jeho specializací jsou sprinterské tratě v motýlu a v kraulu. V žákovských kategoriích sbíral úspěchy v prsařských disciplínách. Jeho úspěchy zůstávají stabilní i v dorostencích. Tobias je jeden z předních českých sprinterů. Za sebou má účast na spoustě světových soutěžích, kde za konkurencí vůbec nezaostává. V létě minulého roku se představil na mistrovství Evropy a světa juniorů.

Rozhovor s reprezentačním trenérem Liborem Kohutem

Libor kohut je trenér Klubu plaveckých sportů Ostrava, kde se stará o žáky sportovní třídy ZŠ Dětská a jeho hlavní prácí je trenér plavání na sportovním gymnáziu D. a E. zátopkových, kde je plavání jedním z kmenových sportů. Kromě toho zastává pozici hlavního trenéra Reprezentačního družstva juniorů ČR. My jsme ho už v září minulého roku trochu vyzpovídali a 

Valentýn pro Swimaholiky

31.1.2024 Radíme

Pro někoho magické datum pro druhého den jako každý jiný. Svátek zamilovaných jak se dnu svatého Valentýna přezdívá vyvolává rozporuplné emoce.

Bestsellers 2023

18.1.2024 Produktové tipy

Víte které plavecké bestsellery si v roce 2023 našli cestu k nejvíce plavcům? 

Hledáme specialistu prodeje do prodejny v Ostravě

16.1.2024 Ze zákulisí

Do naší prodejny, v Ostravě, hledáme prodavače či prodavačku, ze které(ho) se stane specialist(k)a na plavecké potřeby. Máš chuť se zapojit do největší plavecké speciálky a stát se členem naší Swimaholic party?

Když se mi do ledové vody nechce, jen se zhluboka nadechnu a jdu, říká naše nová ambasadorka Andrea Klementová.

Andy je nadějná zimní plavkyně z Třebíče. Studuje prvním rokem na vysoké škole v Brně na Masarykově univerzitě obor regenerace a výživa ve sportu. Kvůli škole musela přejít do Brněnského plaveckého klubu - PK Krokodýl Brno, kde je velmi spokojená. V rámci zimního plavání ale zůstala věrná svému domácímu klubu Ledních medvědů Třebíč, který také reprezentuje na soutěžích zimního plavání. Mezi její největší úspěchy patří účast na Mistrovství světa v letech 2022 a 2023. V Polsku v roce 2022 získala dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. V roce 2023 pak přidala ke své sbírce dalších pět stříbrných a dvě bronzové medaile, což ji řadí mezi špičkové zimní plavce.

Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě