Příběhy plavců

Rozhovor s trenérem a plavcem Janem Slívou

Představujeme vám Honzu Slívu. Honza je trenérem plavání ve zlínském plaveckém klubu a zároveň  aktivní plavec. Minulý rok dokončil vysokou školu a teď se věnuje přípavě dětí na plavecké závody. Mimo jiné je taky jedním z našich ambasadorů.

Rozhovor s Tobiasem Kernem nadějí ostravského plavání

Tobias Kern je plavec Klubu plaveckých sportů Ostrava (KPSOs) a juniorský reprezentant ČR. Jeho specializací jsou sprinterské tratě v motýlu a v kraulu. V žákovských kategoriích sbíral úspěchy v prsařských disciplínách. Jeho úspěchy zůstávají stabilní i v dorostencích. Tobias je jeden z předních českých sprinterů. Za sebou má účast na spoustě světových soutěžích, kde za konkurencí vůbec nezaostává. V létě minulého roku se představil na mistrovství Evropy a světa juniorů.

Rozhovor s reprezentačním trenérem Liborem Kohutem

Libor kohut je trenér Klubu plaveckých sportů Ostrava, kde se stará o žáky sportovní třídy ZŠ Dětská a jeho hlavní prácí je trenér plavání na sportovním gymnáziu D. a E. zátopkových, kde je plavání jedním z kmenových sportů. Kromě toho zastává pozici hlavního trenéra Reprezentačního družstva juniorů ČR. My jsme ho už v září minulého roku trochu vyzpovídali a 

Rozhovor s naší novou ambasadorkou Andreou Klementovou

Andy je nadějná zimní plavkyně z Třebíče. Studuje prvním rokem na vysoké škole v Brně na Masarykově univerzitě obor regenerace a výživa ve sportu. Kvůli škole musela přejít do Brněnského plaveckého klubu - PK Krokodýl Brno, kde je velmi spokojená. V rámci zimního plavání ale zůstala věrná svému domácímu klubu Ledních medvědů Třebíč, který také reprezentuje na soutěžích zimního plavání. Mezi její největší úspěchy patří účast na Mistrovství světa v letech 2022 a 2023. V Polsku v roce 2022 získala dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. V roce 2023 pak přidala ke své sbírce dalších pět stříbrných a dvě bronzové medaile, což ji řadí mezi špičkové zimní plavce.

Jak se plave v USA? Rozhovor s Adélou Vavřinovou.

11.8.2023 Příběhy plavců

Adéla Vavřinová, dříve známá pod pardubickým klubem SCPAP je výborná plavkyně, která sbírá úspěchy nejen v česku, ale i v americe. V letní sezóně jste mohli Áďu potkat v modrobílých barvách Komety Brno, ale jinak jí během roku v česku nepotkáte, protože je studentkou univerzity v Arkansasu, kde za týden zahájí Master’s studium psychologie. V USA bude už pátým rokem a tak jsme se jí zeptali, jak se dostala na univerzitu do ameriky a jak se jí tam plave.

Jak předejít zranění? V rozhovoru prozradí fyzioterapeutka českých plavců Mgr. Barbora Morávková

1.11.2022 Příběhy plavců
Mgr. Barbora Morávková je fyzioterapeutka zaměřující se ve své ordinaci na
Rehabilitační a regenerační proces rekreačních sportovců a sportující mládeže. Do jejích rukou už se svěřilo i pár olympioniků předně z bazénového prostředí, ale například i aktuální mistr Evropy ve skeetu Jakub Tomeček nebo krasobruslařka Eliška Březinová. 

Na bazénu s Martinou Elhenickou

4.10.2021 Příběhy plavců

Martina Elhenická je několikanásobná účastnice mistrovství Evropy a světa. Nyní se stává aktivní členkou týmu Swimaholic. Podívali jsme si o její dráze profesionála, soutěživosti a o tom, že v moři a otevřené vodě se úplně v pohodě necítí.

Začněte (opravdu) plavat (už) během tohoto léta

Senzační plavecké prázdniny

 

Chodíte se do bazénu jen koupat, ale přitom mlsně pokukujete po dráze plné rychlých plavců? Pokud se jen nekocháte jejich sošnými postavami a chtěli byste si také tak snadno jezdit vodou, jsou prázdniny ideálním obdobím, kdy můžete na svém snu o kraulovém záběru zapracovat. Bazény jsou zase otevřené, takže pokud vám u vchodu nevadí podrobná prohlídka vašich testů či očkování, můžete směle začít. A svobodné duše samozřejmě zamíří na volnou vodu jezera nebo moře. Odměnou vám v každém případě bude snadný a rychlý pohyb vodou a jako bonus nakonec získáte i tu prohlídku sošných těl plaveckých kolegů z přehledné a kolegiální vzdálenosti.

Znakař Tomáš Franta: rozhovor o nové sezóně

4.10.2019 Příběhy plavců

Jak se chystá náš swimaholic Tomáš Franta na novou sezónu? Jaká vidí úskalí, a na co má "našlápnuto"? Nejen odpovědi na tyto otázky se dozvíte v našem dalším rozhovoru.

Přečtěte si další rozhovor s Kristýnou Horskou

Kristýnu Horskou ze Swimaholic party už znáte z našeho rozhovoru, teď se Kristýny ptáme na zhodnocení její závodní sezóny, tak si přečtěte, jaký je život profi plavce a nasajte inspiraci do svých tréninků, ať už jste závodník, nebo prostě zapálený hobík.

Rozhovor s Kristýnou Horskou ze Swimaholic party

Do třetice všeho dobrého. Nalezněte motivaci do plavání s naším dalším novým swimaholicem. Ponořte se do světa profesionální plavkyně a čerpejte z něj i něco pro sebe.

Rozhovor s Lucií Svěcenou ze Swimaholic party

A je tu další rozhovor s naším novým swimaholicem! Tentokrát se ženou, která zasvětila svůj život profesionálnímu plavání.

Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě