5 důvodů, proč zkusit Aqua Fitness

Pro ty, kteří o Aqua Fitness nikdy neslyšeli, by se slušelo říct, o co vlastě kráčí, neboť Aqua Fitness pomalu, ale jistě proniká i k nám a víří vody bazénů v našem českém koutu planety.

Aqua Fitness nebo také aqua aerobic (záleží, čemu dáváte přednost) je jedna z nejzajímavějších metod, jak zůstat fit. Nejenom, že při takovém cvičení úplně dokonale splynete s vodou, ale také si během tohoto vcelku náročného kardio cvičení vybudujete sílu a odolnost. Stále nejste přesvědčeni, že byste do toho rádi šli? Tak čtěte dál, třeba vás následujících 5 tipů více namotivuje:

1) Je (téměř) pro všechny

Snad nikoho nepřekvapí, že takové cvičení ve vodě má nepřeberné množství výhod. K té první patří především to, že se hodí pro všechny věkové kategorie, pro lidi různé kondice, zkušeností, pro zdravotně postižené i osoby s nadváhou.

2) Dá vám rozhodně zabrat

Každé takové cvičení ve vodě vám dá tak zabrat, že si to rozhodně budete ještě dlouho pamatovat. Odpor vody totiž je totiž podle toho, jak rychle pohyby provádíte, 4x až 42x vyšší než odpor vzduchu a to už je opravdu hodně. Takový odpor dost znatelně zvyšuje intenzitu cvičení a současné také masíruje svaly.

3) Uvolňuje stres a úzkost

Není žádnou novinkou, že voda má uklidňující a blahodárné účinky. K tomu si připočtěte i to, že se při cvičení do těla vyplavují endorfiny a máte na pořádný koktejl blahodárného štěstí zaděláno. Perfektně si tedy odpočinete, odreagujete se a zvýšíte sebevědomí.

4) Cvičení s menším rizikem zranění

Je to, jak nadpis praví: Cvičení ve vodě s sebou přináší výjimečně nízké riziko jakéhokoli poranění. Při tom budete spalovat přebytečné kalorie, budovat svaly a posilovat své klouby, a to vše, aniž byste na své tělo nějak výrazně zatěžovali. Cvičení ve vodě totiž výrazně šetří pohybový aparát, neboť je vztlakem vody snížena zátěž na klouby a páteř.

5) Pohybový rozvoj

Cvičení ve vodě má rovněž za následek kultivování a zlepšování vašeho pohybového projevu, zvýšení počtu fyzických dovedností a v neposlední řadě také zvládnutí dalších specifických pohybových dovedností.

Kladete si otázku, co na takový aqua aerobic budete potřebovat? Rozhodně nezapomeňte plavky, vzít si čepičku taky není od věci a nějaké ty pomůcky na vodní cvičení najdete i na našem e-shopu v sekci aqua aerobic.Plavecké rukavice Speedo Aqua Gloves
S
M
L
Plavecké rukavice Speedo Aqua Gloves
1 609 Kč
499 Kč
Skladem

Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě