5 věcí, které mají plavci společné se superhrdiny

Kdo dnes, v době velkolepých filmových trháků, nezná alespoň jednoho superhrdinu? A pokud nevíte o takových hrdinech, jako je Profesor X, Hulk, Green Lantern nebo Flash, určitě si vzpomenete na starého dobrého Batmana nebo Supermana.

A ani ženy mezi superhrdiny nechybějí. Není to přece tak dávno, co na stříbrném plátně excelovala Wonder Woman, na zahraničních televizních obrazovkách se už nějaký ten pátek můžeme každý týden setkávat se Supergirl a na stránkách komiksů nechybí ženské variace na známé mužské hrdiny. Mezi ty nejznámější patří Batwoman, ale i Batgirl, Spider-Girl a ano, i zelený zuřivý Hulk má ženskou verzi, která je velmi nápaditě pojmenovaná jako She-Hulk.

To už je docela dost hrdinů a ani zdaleka jsme je nevyčerpali všechny. Otázkou ale je, co mají tito hrdinové a hrdinky společného s plavci?

1. Kostýmy

Pro začátek budeme trochu povrchní. První věc, kterou plavci a hrdinové mají společnou, ať už si to chceme přiznat, nebo ne, je outfit. Každý, kdo někdy zahlédl nějakého hrdinu ve filmu nebo v komiksu, si jistě povšiml, že i hrdinové, stejně jako plavci, nosí poněkud velmi upnuté kostýmy. Jen se podívejte na obrázek superhrdinek níže a uznejte, že jejich kostýmy se zas tak moc neliší od běžných plavek nebo v případě Batgirl od neoprénového obleku. 

A to nemluvíme o maskách zakrývajících obličeje hrdinů, s nimiž si plavecké brýle v kombinaci s plaveckou čepičkou mnohdy nezadají.

To ale není vše. Kostým je něco, co k hrdinům bytostně patří a s čím se hrdinové samotní ztotožňují a je jim v tom komfortně. Umíte si třeba představit, jak by se cítil Spider-Man v kostýmu Batmana?

U plavců je to vlastně totéž. V plavkách se prostě potřebujete cítit komfortně a sví, abyste dokázali podávat patřičné výkony.

  

2. Každý je jiný

Každý superhrdina má jiné schopnosti. Někdo umí číst myšlenky, jinému vystřeluje laser z očí, další umí natahovat končetiny do neskutečných délek a jiní umějí šplhat po stěnách. Ať už jde o jakékoli schopnosti, s obyčejnými lidmi je to stejné – každý jsme odlišný. Což platí i pro plavce.

Některým plavcům jdou skvěle prsa, jiným kraul, mnozí vynikají v motýlku a někdo je mistr ve znaku. A zapomínat nesmíme ani na paní radovou. :-)

  

3. Zvládnete (téměř) cokoli, co si usmyslíte

Jistě, superhrdinové mají superschopnosti. I přesto se často dostávají do docela komplikovaných situací. Vlastně do natolik komplikovaných situací, že to vydá na dlouhé hodiny či snad i dny filmů a seriálů a tisíce stránek komiksů. Často čelí nesmírným výzvám, aby porazili své úhlavní nepřátele a zachránili svět.

Na plavce sice nejsou kladeny tak vysoké požadavky, ovšem i plavci musejí překonávat četné překážky. Ty se sice mnohdy nevyskytují nikde venku, ale uvnitř plavcovy hlavy. U začínajících plavců to platí dvojnásob. Pokud začínáte, nesmí vám chybět zarputilá vytrvalost a chuť nevzdávat to. I když před sebou máte dlouhou a zdánlivě nepřekonatelnou cestu a cíl leží v nedohlednu, vše zvládnete, pokud opravdu budete chtít.   

4. Abyste překonali své strachy, musíte jim odvážně čelit

I když jste z něčeho k smrti vyděšení, není nic lepšího, než se do toho po hlavě pustit. Mnohé motivační knihy dokonce hovoří o strachu jako o ukazateli, který vám ukazuje směr, kterým se vydat. Když cítíte strach, vydejte se za ním. To samozřejmě platí tehdy, pokud vám nejde o život. V takovém případě je opatrnost na místě. Komiksoví hrdinové, jak víme, svým strachům čelí neustále a vrhají se do nebezpečí, i když normální lidé prchají.

Ať už jste hobík nebo pokročilý, každý plavec mnohdy musí překonávat svůj strach. Pokud jde někdo plavat poprvé, může ho jímat hrůza z ponoření hlavy pod vodu nebo ze ztráty plavecké pomůcky ve vodě. U zkušených plavců se může strach přihlásit o slovo v okamžiku, kdy stojí na skokanském můstku deset metrů nad hladinou vody. Nebo se obavy ozvou před závodem. Abyste se ale stali skvělými plavci, musíte čelit svému strachu. Stejně jako hrdinové.

5. I když jste superhrdinové, život umí být frustrující

I když mnoho hrdinů vládne zajímavými superschopnostmi, mnohým z nich nechybí ani jistý hendikep. Superman se nemůže přiblížit ke kryptonitu, Profesor X je od pasu dolů ochrnutý a Hulk má problémy s tím, aby ovládl svou zuřivost.  

Plavci to mají velmi podobné. Některé může z chlóru ve vodě bolet v krku, jiní mají problém s uplaváním větších vzdáleností, přičemž další se kupříkladu bojí vody. Ať je vaším pomyslným “kryptonitem” cokoli, hrdinové nás především učí, že naše individuální hranice jsou něčím, co se dá překonat, pokud nám nechybí odhodlání.

Tak se pusťte do plavání, hrdinové! :-)Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě