Aplikace, které by vám při tréninku neměly chybět

Mobilní technologie hrají velkou roli v životě téměř každého z nás. Nejenže nám usnadňují komunikaci na velké vzdálenosti a zrychlují ji, nejenže si s nimi můžeme užít mraky zábavy nebo naopak práce, ale také mohou posloužit jako skvělá tréninková pomůcka.

My se v našem článku podíváme na 4 mobilní aplikace, které by neměly uniknout žádnému plavci.

 

Swim Coach – Swimming Workouts


Dostupné na Google Play

Určeno pro Android

Hodnocení


Celou aplikací vás bude provázet sympatická panda s plaveckými brýlemi, díky níž se ve všem perfektně zorientujete. Aplikace je v základní verzi zdarma, můžete si však připlatit za Gold verzi.

Úvodní obrazovka aplikace vám nabídne celkem tři možnosti, z nichž si můžete vybrat, co chcete dělat. Pokud zvolíte možnost “Single Workout”, zeptá se vás panda, jakou vzdálenost si přejete uplavat, přičemž vybrat si můžete z rozpěti 400 až 6 000 metrů. V dalším kroku si vyberete, v čem byste se rádi zlepšili – jestli byste rádi pracovali na svém dýchání, technice, vytrvalosti nebo jestli chcete všestranný trénink. Dle vámi vybrané možnosti vám panda připraví trénink, kterým se pak řídíte

Vytvořit si také můžete tréninkový kalendář s možností nastavení týdenní frekvence plavání, počtu týdnů, jež byste chtěli plavání věnovat, maximální uplavané délky apod.

Poslední variantou je deník, kam si můžete své pokroky a úspěchy zaznamenávat.

Oficiální popis na Google Play slibuje více než 40 tréninkových aktivit (v Gold verzi je to víc než 130), odkazy na výuková videa na YouTube a v neposlední řadě i sdílení vašich výsledků.

MySwimPro


Dostupné na Google Play a iTunes

Určeno pro Android a iOS

Hodnocení


Ihned po spuštění vyžaduje aplikace přihlášení přes Facebook, Twitter nebo e-mail. Jakmile se přihlásíte, bude po vás aplikace chtít, abyste si vytvořili profil s jménem, zvolíte si plaveckou úroveň od plaváním nepolíbeného po pokročilého plavce, zvolíte délku bazénu, v kterém plavete, a další údaje.

Po tom, co se prokoušete úvodním nastavením, získáte přístup k tréninkovým plánům, jež vám pomohou posouvat se v plavání dál. Podobně jako v předchozí aplikaci nechybějí ani výuková videa na YouTube, přístup k blogu této aplikace a tréninky jednotlivých plaveckých stylů. Své pokroky si můžete zaznamenávat do svého profilu.

Aplikace je sice zdarma, některé funkce jsou ale zpřístupněny až poté, co si připlatíte.

Swim IO

 

Dostupné na iTunes

Určeno pro Android

Hodnocení


 

 

Pro “jablíčkáře” je určena aplikace Swim IO. Aplikace se pyšní velmi příjemným uživatelským rozhraním. Stejně jako všechny ostatní aplikace, ani u této nepřekvapí, že si zde můžete zaznamenávat své výsledky a řídit se přednastavenými tréninkovými plány.

Přidanou hodnotou je však to, že je můžete spárovat se svými hodinkami Apple Watch. Aby toho nebylo málo, dokáže vám aplikace rovněž najít bazény ve vašem okolí (tady si ovšem nejsem jistý, jestli to funguje i pro ČR).

 

 

Dostupné na Google Play a iTunes

Určeno pro Android a iOS

Hodnocení


 


Ani na triatlonisty vývojáři nezapomněli. Za jednu z nejlepších aplikací pro triatlonisty byla zvolena aplikace TrainingPeaks. Ta tedy, jak je asi zřejmé, zaznamenává vaše plavecké, běžecké i cyklistické výkony.

Po spuštení aplikace se budete muset zaregistrovat, přičemž přihlášení přes Facebook není možné. Jakmile se dostanete přes registrační formulář, konečně si můžete prohlédnout celé prostředí aplikace v plné parádě. Oproti výše zmíněným aplikacím však tato vypadá na první pohled poněkud komplikovaně a už od okamžiku instalace v ní máte na týden dopředu naplánováno, co byste měli pro svůj úspěch v triatlonovém závodu udělat. Další dny si lze naplánovat po svém.

Samozřejmě si své údaje můžete ukládat, sledovat pokroky a sdílet je na sociálních sítích. Zajímavě také vypadá shrnutí všech statistik a výstupní grafy, na kterých snadno a rychle uvidíte váš tréninkový postup. A to vše zadarmo. :-)

Aplikace, kterým se raději vyhněte

Ani velcí výrobci plavek nezahálejí s vývojem vlastních aplikací. Speedo přišlo s aplikací Speedo On pro iOS i Android. Na Google Play se však neřadí k těm nejlépe hodnoceným. Konkrétně si tu vysloužila hodnocení 2,0 z 5, což není nijak ohromující číslo. Aplikace samotná doporučuje propojení s hodinkami, přičemž popisky aplikací na iTunes a Google Play hovoří o hodinkách Apple Watch, Samsung Gear Fit2 Pro watch nebo Samsung Gear Watch. Obecně však nenabízí nic přelomového a já sám jsem se v ní orientoval těžko.

Aplikace od Areny si na Google Play vede o něco lépe a vysloužila si hodnocení 4,6. Musíme však uvést na pravou míru, že nejde o aplikaci pro váš plavecký trénink. Ve skutečnosti tu najdete jen články ze světa plavání, profily známých plavců a produkty ke koupi v oficiálním obchodě Arena.

 Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě