Arena - to je kvalita, kterou je radost prodávat! To potvrzuje i Andrea Machková, obchodní zástupkyně značky v ČR

"Značku Arena už zákazníkům představovat nemusím, protože každý ví, že Arena nabízí veškerý sortiment pro profesionální i rekreační plavce," pochvaluje si Andrea Machková, obchodní zástupkyně Arena Praha s.r.o., která je výhradním distributorem celosvětové značky pro Českou republiku. V exkluzivním rozhovoru si přečtěte, jak se u nás Areně daří :-)

Andreo, vy jste taková rodinná firmička. Jak to všechno začalo a jak to dnes funguje?

Můj otec Daniel Machek je bývalým úspěšným československým reprezentantem v plavání a na olympijských hrách vybojoval 5. a 8. místo. Držel více jak 34 let československý rekord na 1500 volný způsob a závodil vždy v plavkách Arena, které sponzorsky dostával, stejně tak jako celá československá reprezentace v plavání již od roku 1973. V roce 1992 se spojil s firmou Arena a začal s ní obchodovat. Plavky arena byly známy jen u závodních plavců a do České republiky je předtím nikdo nedovážel. Po mnoha letech je zboží zn. Arena nyní běžně k dostání ve sportovních obchodech po celé České i Slovenské republice a spol. s.r.o. Arena Praha je oficiálním sponzorem českých plaveckých reprezentantů.

Jak dlouho už v ČR působíte na pozici výhradního distributora?

Na pozici výhradního distributora zn. Arena působíme v České republice již od r. 1993 a od r. 2014 i na Slovensku. Příští rok oslavíme 25 let od založení firmy.

Prodejna Arena Praha s.r.o. ve Vestci, Praha-západ

Dalo by se říct, že díky vám se dostala Arena k českým plavcům?

Na tuto otázku se dá odpovědět tak, že Arena je nyní dostupná pro všechny české i slovenské plavce. Dříve v letech 1973 –1992 byla dostupná jen pro československé reprezentanty v plaveckých sportech.

Máš přehled do kolika obchodů dodáváte?

V současné době dodáváme do více jak 350 prodejen v České a Slovenské republice.

Arena je mezi plavci velmi oblíbená. Dokážeš říct, jak si tuto pozici zasloužila?

To, že je zn. Arena mezi plavci velmi oblíbená, je určitě zásluhou neustálého zdokonalování „high-tech“ materiálů, které vždy těm nejlepším světovým plavcům pomáhají k jejich nejlepším výkonům, světovým rekordům a prvenstvím v plaveckých světových soutěžích.

Prodejna Arena Praha s.r.o. ve Vestci, Praha-západ

 

Jak bys popsala obecně plavky Arena, nebo jak prezentuješ značku zákazníkům?

V první řadě jsou plavky Arena šité z těch nejkvalitnějších a nadčasových materiálů. A za druhé Arena každou sezónu přichází s novými moderními designy. V každé kolekci najdete nejen pestrobarevné plavky s moderními střihy, sportovní decentnější vzory, ale také řadu dámských plavek Body Lift, které pomáhají vytvarovat postavu. Takže mohu říct, že si u nás z kolekce plavek vybere každý. Značku Arena už zákazníkům představovat nemusím, protože každý ví, že Arena nabízí veškerý sortiment, ne jen plavky, pro profesionální i pro rekreační plavce.

V čem tedy spočívá tvoje práce?

Já mám na starost zákazníky (tím myslím zákazníky mimo obchodní řetězce) po celé České republice. Při každé návštěvě doplňuji zboží, představuji novou kolekci a zajišťuji veškerý servis.  

Andrea Machková nám ukazuje stylové kousky z nové kolekce :-)

 

Co tě na této práci nejvíc baví?

Tato práce je aktivní, skoro každý den trávím na cestách za zákazníky. Dříve bych také mimo jiné řekla, že mě baví stále poznávat nové lidi, ale jelikož za těch 12 let co pracuji v Areně, už všechny své zákazníky znám, práce s nimi mě těší ještě víc. Prodávám krásné zboží a nejraději představuji novou kolekci s očekáváním jak se bude líbit. Vždy když jsou zákazníci nadšeni a zboží se dobře prodává, mám radost.  

Co ty a plavání? Máš všemožné vybavení a trávíš ve vodě každý den?

Já jsem závodně plavala do svých 15 let. Pak jsem plavání vyměnila za koně. Plavání mám ráda, jen mi nedělá dobře chlorovaná voda. Když jsem u moře, ráda si zaplavu a samozřejmě předvedu všemožné vybavení .

Ještě nám řekni něco o sobě :-) Co ráda děláš po práci nebo o víkendech?

Něco o mně…no někdo by možná čekal, že vyjmenuji všechny různé sporty co dělám, ale já to až tak nepřeháním. Někdy si jdu zacvičit, někdy jdu na kolo, brusle… Prostě podle nálady a počasí. O víkendech podnikám ráda výlety do přírody nebo vyrazím za kulturou.

Otázka na závěr: Jaký kousek z aktuální kolekce bys fakt vyzdvihla a proč?

Není lehké říct jen jednu věc. Nejraději bych toho vyjmenovala víc. Ale určitě bych vyzdvihla naše nejnovější závodní plavky Powerskin Carbon Flex v nových barvách. To je prostě top produkt, který není potřeba představovat.

Malá ochutnávka nových barev a designu. Ať se máte na co těšit :-)

 Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě