Čím překvapují plavky Adidas?

Každý rok se do oceánu dostane zhruba 8 miliónů tun plastu. Pokud si představíte klasickou Tatru T815, je to jako kdyby každou minutu vysypala do oceánu jeden náklad plastového odpadu. To je alarmující číslo!

U alarmujících faktů ještě chvilku zůstaneme. V osučasné době se dle některých údajů v oceánech nachází zhruba 5 a čtvrt bilionu (!) kousků plastů. Ty se v oceánech rozkladají na menší kousky, a není tedy nijak udivující, že nemálo z nich skončí v těle ryb.

Abychom byli konkrétní, před nějakou dobou vylovili vědci v Atlantiku z hloubky 600 metrů 233 ryb. V téměř tři čtvrtině tohoto počtu ryb našli plastové částice. Nepřekvapí proto, že nemálo mořských ryb, které skončí na našem talíři, v sobě plastové částice rovněž obsahují a my tím pádem konzumujeme svůj vlastní odpad.

Ovšem tato situace není lhostejná společnosti Adidas. Ta se totiž vyprsila s plavkami, které jsou vyráběny právě z plastového odpadu v oceánech. Už před nějakou dobou se tento výrobce pustil do výroby běžeckých bot, jejichž základním stavebním prvkem se stal plastový odpad z oceánů. Ten je pak zpracován tak, že z něj vzniknou technická vlákna s názvem Parley. Parley podle jména organizace starající se o čistotu oceánů, s níž Adidas spojil své síly.

Netrvalo dlouho a recyklovaný materiál Parley se objevil i v plavkách, které najdete i na našem e-shopu. A že to jsou opravdu hezké plavky!

Pro dámy

Plavkyním dokonale padnou a budou jim slušet plavky Adidas Parley Swimsuit se zajímavým vzorem v pestrých barvách Blue/Coral/Pink. Další plavky Blue/Aqua se chlubí stejnými vlastnostmi.

Pokud v názvu plavek neuvidíte název Parley, nevadí. I další tkanina od Adidas jsou vyráběné z plastového odpadu. Tou je tkanina Infinitex+ či Infinitex Fitness Eco. Z první jmenované tkaniny jsou plavky Adidas Performance, z té druhé jsou to Adidas Fitness Training Suit.

Pro pány

Ani na pány se nezapomnělo. Tkaninu Infinitex+ najdete u kousků Adidas Infinitex+ Boxer a Trunks, které by byly vyvinuty ve spolupráci se společností Parley. Stejnou tkaninu najdete i u modelu Adidas Graphic Boxer, jenž doplňují plavky střihu jammer Adidas Fitness Parley.

A pokud se chcete hodit celí do gala z recyklovaných materiálů, neopomeňte si pořídit i čepičku Adidas Recycled Cap. ;)

Tak ať to plave v recyklovaném!Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě