Inovace od Speeda

Každý, kdo alespoň občas zavítal do našeho e-shopu, jistě zaznamenal, že prodáváme plavky světoznámé značky Speedo. A není jich zrovna málo. ;-)

Speedo se už od pradávna zabývá vyrobou nejen plavek, ale i ostatních produktů pro plavce. Nejsou to však jen tak ledajaké produkty, ty Speedo nevyrábí. Jde mu totiž o to, aby se k zákazníkům dostaly výrobky kvalitní a plné inovací, které plavcům dopomohou k lepším plaveckým výsledkům. A právě těmto inovacím, o kterých možná ani nevíte, se v tomto článku podíváme na zoubek.

Speedo Fit Body Positioning

Svatý grál plavání – tak je občas nazýváno správné držení těla při plavání. Není proto divu, že se o tento svatý grál začalo zajímat i Speedo. Výsledkem tohoto zájmu se stala technologie Fit Body Positioning.

Možná by vás napadlo, že čím víc jste ve formě a čím víc síly máte, tím rychleji poplavete, nehledě na pozici těla ve vodě. Není tomu ale tak. Hydrodynamika je neúprosná a praví, že při nesprávné poloze těla, kdy jsou vaše boky a nohy příliš nízko, plavání prostě půjde hůř.

Správná horizontální poloha těla ve vodě snižuje odpor vody a pomáhá šetřit vaši energii. A toho si jsou vědomi i vývojáři ve Speedu. Proto ve spolupráci s předními sportovci a plavci vyvinuli řadu Fit Body Positioning, která díky kompresním panelům uvnitř plavek zpevňuje klíčové svaly, čímž vás donutí držet tělo ve správné poloze. Tím plavky podporují lepší plavecké výkony a usnadňují plavání. Vy se navíc nemusíte tolik soustředit na udržení těla ve vodorovné poloze, čímž získáváte více prostoru na zdokonalování plavecké techniky.

Na našem e-shopu najdete plavky s touto technologií pro ženy (Speedo Fit Kickback, Speedo Fit Splice Xback, Speedo Fit Pro, Speedo Fit Laneback, Speedo Fit Legsuit) i pro muže (Speedo Fit Graphic, Speedo Fit Panel, Speedo Fit Splice).

  

 

Speedo Sculpture

Zejména dámy ocení plody plavek z řady Sculpture. Ta je totiž určena především ženám, které nejsou zrovna pyšné na svoji figuru a necítí se v těsných plavkách příliš sebevědomě.

Plavky této řady pomáhají tvarovat vaši postavu, abyste u vody vypadala báječně. Využívají k tomu speciální tvarovací tkaninu, jež se postará o vytvarování vašeho bříška a celého vašeho těla k vaší spokojenosti.

To ale není vše. Všechny plavky této řady také využívají zajímavých barevných motivů a vzorů, jejichž účelem je vaše tělo opticky zeštíhlit a odvrátit pozornost vnějšího pozorovatele od nedokonalostí vašeho těla.

Plavky jsou rovněž záměrně ušité tak, aby na vašem těle vytvořily tvar přesýpacích hodin, a výstřih napomáhá opticky vyrovnat disproporci mezi útlými rameny a širšími boky.

Samosebou nechybí ani podpora poprsí, která se také podílí na vykouzlení lichotivého vzhledu.  

I z této řady pro vás máme nepřeberné množství plavek:  Speedo LunaLuxe, Speedo CrystalGleam, Speedo Auragleam, Speedo Contour Renew, Speedo Pureglow.

  

 

Brýle s technologií Speedo BioFuse

A pomalu se dostáváme od plavek k plaveckým brýlím a ostatním pomůckám. S těmi je totiž technologie BioFuse bytostně spjata.

U plaveckých brýlí tato technologie zaručuje, že ať už plavete pro zábavu, nebo to s plaváním myslíte vážněji, vždy se budete cítit jako v bavlnce. Brýle jsou totiž vyrobeny ze super měkkého, jakože opravdu super měkkého, gelovitého materiálu. Díky tomu se brýle perfektně přizpůsobí vašemu obličeji a poskytnou neuvěřitelný komfort.

Flexibilní vnější rám brýlí jemně obejme váš obličej, zatímco pevný rám okolo očnic, vsazený do gelovitého těla, zajistí, že si brýle na vašem obličeji udrží svůj tvar.

Ve Speedu si uvědomují, že tvar každého obličeje je zcela unikátní, proto jsou brýle BioFuse vybaveny hlubším a měkčím těsněním, které se perfektně vytvaruje podle tvaru plavcova obličeje.

Vybírat u nás můžete z mnoha variant brýlí: Speedo Futura Biofuse pro ženy i muže, ale i pro děti. A i triatlonisté si přijdou na své s triatlonovou variantou těchto brýlí, opět v dámské i pánské variantě. 

IQFit

A stále zůstáváme u plaveckých brýlí. IQFit, to je jedna z nejpokročilejších technologií od Speeda. Brýle s touto technologií jsou určeny především ostříleným plavcům a závodníkům, neboť napomáhají zvyšovat jejich rychlost ve vodě.

Brýle s touto technologií disponují patentovaným 3D těsněním a páskem, na němž najdete stupnici pro nejvhodnější utažení.

Chytří hoši v týmu Aqualab naskenovali nemalé množství hlav, aby našli, co je potřeba k vytvoření brýlí, které by všem dokonale padly a nepropouštěly vodu. 3D těsnění brýlí dokonale obklopí plavcův obličej a nepropustí ani kapku. A jako příjemný bonus se Speedo chlubí tím, že brýle nezanechávají otlaky.

A aby toho nebylo málo, na hydrodynamickém tvarování brýlí si ve Speedu rovněž dali dost záležet. ;-)

Tato technologie ovšem nechybí ani u plaveckých čepiček. Nepřekvapí proto, že i při vývoji čepiček neušly hlavy mnoha plavců skenování, jehož účelem bylo vyvinout ideální čepičku, která by zvýšila plavcovu rychlost ve vodě.

Brýle a čepičky s touto technologií na našem e-shopu: Speedo Aquapure pro muže i ženy, Speedo Fastskin3 Elite, Speedo Fastskin PrimeSpeedo Fastskin Cap.

 

Fastskin

Fastkin se po navléknutí stane doslova vaší druhou kůží, s kterou máte na výhru v plaveckých závodech zaděláno.

S touto technologií se setkáte jak u závodních plavek, tak i u čepiček a plaveckých brýlí. Důkazem jejich kvality je to, že je nosí světové špičky v oblasti plavání. Speedo se na svém webu pyšní dokonce tím, že 46 % medailí na letních olympijských hrách v roce 2016, vyhráli plavci v plavkách z řady Fastskin.

  

Plavky z této řady redukují odpor vody, disponují kompresním střihem, který zvyšuje hydrodynamiku vašeho těla, a švy byste u těchto plavek hledali opravdu jen marně. Jednotlivé díly jsou totiž spojeny ultrazvukem.

Pokud jde o plavky LZR Racer z této technologické řady, při jejich vývoji Speedo dokonce spolupracovalo s NASA. Inspiraci čerpal výrobce u mořských dravců – plavky mají údajně napodobovat vlastnosti kůže mečouna.

Z řady Fastskin rozhodně nepřehlédněte kromě plavek ani plavecké brýle a čepičky, které se chlubí také technologií IQFit, o níž jsme psali výše. Technologie Fastskin u brýlí a čepiček má za úkol opět redukovat odpor vody a tím zvýšit plavcovu rychlost.

A otázkou na závěr tedy zůstává, nakolik jsou dnes plavecké závody ukázkou fyzické zdatnosti plavců a nakolik ukázkou technologického pokroku?Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě