Inspirativní plavci, které stojí za to sledovat ;-)

Máme sice po olympiádě v Riu, ale to pro plavce neznamená, že mají leháro. Ba naopak, každý den kruté vstávání na ranní tréninky a odpoledne návrat k bazénu. Taky si občas říkáte, co ti plavci vlastně kromě plavání dělají? My jo, tak jsme se na ně koukli z blízka a teď vám prozradíme, které plavce stojí za to sledovat.

Katie Ledecky

 

 


Americká rodačka s českými předky. To mluví samo za sebe. Poprvé jsme si jí mohli všimnout na olympiádě v Londýně, kde nečekaně získala zlatou medaili na trati 800m kraul. A to jí bylo pouhých 15 let! Každou chvilku je slyšet, že opět posunula hranici světového rekordu dál a odborníci ji předpovídají opravdu hvězdnou kariéru.

 

Doporučujeme sledovat její Instagram @kledecky, kam pravidelně přidává fotky z každodenního života.

 

Cameron McEvoy

 
 
 

Co má vrcholové plavání společného s fyzikou a matematikou? Vlastně docela hodně, ale umíte si představit plavat na světové úrovni a ještě k tomu studovat matematiku a fyziku na prestižní australské univerzitě?! Za to má Cameron od nás jeden velký obdiv. Nevylučujeme, že mu právě tato studia pomáhají k lepším výkonům.

 

Camerona najdete na Instagramu @cam_mcevoy, kde sdílí fotky z obu životů - akademického i plaveckého.

 

Missy Franklin


 
 

Tahle věčně usměvavá blondýna je dalším americkým plaveckým zázrakem. V pouhých 17 letech vyhrála 5 olympijských medailí a z toho 4 zlaté (olympiáda v Londýně 2012). Nejen my, ale i firma GoPro se o ni zajímá a tak s ní natočila 2-dílný dokument, na který se i vy můžete zdarma podívat na youtube. Missy je velice zajímavý člověk, například má dvojí občanství - americké a kanadské, ale rozhodla se plavat čistě jen za Spojené státy, přestože je těžší se dostat do užšího výběru. V současné době studuje psychologii na University od Berkeley ve slunné Kalifornii.

 

A když nechcete koukat na youtube, tak můžete nahlédnout do jejího života přes Instagram @missyfranklin88.

 

 

Katinka Hosszú

 

 

 

Dost bylo o zámořksých plavcích. Je čas na tzv. Iron Lady aneb Katinka Hosszú. Někdo by o ní řek, že je blázen, ale její píle a vytrvalost jí přinesla zlato a ne jen jedno. Na posledních světových šampionátech, pohárech a Olympiádě odchází ověnčená spoustou medailí. Katinka je známá i tím, že na závodech plave všechny disciplíny.  Věděli jste, že Katinka je vdaná za svého trenéra? Mladý pár je od sebe neodtržitelný, jak na bazénu tak v osobním životě.

 

Katinku můžete sledovat na Instagramu @hosszukatinka nebo na jejím YouTube kanále, kde sdílí informace ze závodů. Ona sama.

 
 
Míša ze Sportex party


Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě