Jak má vypadat správná nohejbalová síť

Jak má vypadat správná nohejbalová síť.

Jak můžete udělat nohejbalovou síť z jiné sítě?

Mezinárodní název nohejbalu footballtennis (fotbaltenis) naznačuje, že tento sport bude mít něco společného s tenisem. Právě tímto společným znakem je síť. Dříve se hrálo přes tenisové sítě, které však měly výšku pouze do 108 cm, ve středu sítě jen necelý metr. Bylo třeba, aby síť na nohejbal byla vyšší, a to na 110 cm. Proto se přidaly dodnes používané podpěrné tyče, které síť zvýšily. Tyče jsou většinou ocelové o průměru 2 cm s plochou destičkou na jednom konci pro lepší stabilitu na povrchu hřiště a na druhém konci s drážkou pro lepší uchycení sítě.

Nohejbalová síť se dá udělat i z volejbalové sítě, protože mají podobné parametry. Volejbalová síť má na délku zpravidla 9,5m a na šířku 1m. Je tedy potřeba ji pověsit o deset centimetrů výš od povrchu země, aby dosahovala výšky 110cm. Je však třeba počítat s tím, že sítě budou mít nižší životnost. 

  Nohejbalová síť Volejbalová síť
Délka sítě   9,7m   9,5m
Šířka sítě   1m   1m
Velikost oka   10x10 cm   10x10 cm
Tloušťka síťoviny    3mm   3-4mm

 

Jak vypadá správná nohejbalová síť?

Dnes se vyrábí přímo nohejbalové sítě splňující všechny parametry. Výška od povrchu hřiště po horní okraj sítě musí mít podle pravidel 110 cm s tolerancí 2cm a od povrchu hřiště musí být maximálně ve výšce 20 cm. Délka sítě se dělá na 9,7 m, ale při hře se sítí neboli slangově „sakem“ rozumí pouze ta část, která visí nad herním polem a je ohraničená podpěrnými tyčemi, což je 9 m.

Nohejbalové sítě se vyrábí z polyamidového materiálu černé barvy s oky o rozměrech 10 cm a síle 3 mm. Pro nejvyšší soutěže je schválena a certifikována od Českého nohejbalového svazu nohejbalová síť Extra liga od výrobce Pokorný sítě. Splňuje veškeré požadavky soutěžních sítí pro národní i mezinárodní soutěže.

 

Upevnění nohejbalové sítě

Další důležitou součástí hřiště jsou sloupky, na kterých je síť uchycena. Pravidla uvádějí, že musí být od postranních čar vzdáleny nejméně 0,5 m. Většinou jsou železné konstrukce a zapuštěny do země, aby držely stabilitu. Na sloupcích jsou z každé strany upevněny objímky s háčky nebo navařené držáky pro upevnění sítě. Pro lepší napnutí nohejbalové sítě se používají ruční navijáky.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě