Jak si užít plavání u moře i s malými dětmi

Dětem často k radosti stačí zahradní bazén nebo i ta kaluž za domem. Ale koupání “na slano”, to je teprve to pravé dobrodružství! Máme pro vás nápady, jak malým plavcům čvachtání u moře maximálně zpříjemnit. A nebojte, ani na vás, rodiče, jsme nezapomněli ;-) 

 

Bezpečí především

I Michael Phelps kdysi začínal s nafukovacím kruhem kolem pasu, pokud jsou vaše ratolesti ještě malé nebo s plaváním začínají, dodejte jim do vln dostatek jistoty. S plaveckým pásem v pestrých barvách není čvachtání žádná nuda! A jak se bude váš malý plavec měnit ve hbitou štiku, můžete mu postupně odebírat jeden dílek po druhém, až zvládne plavat úplně sám. To je i jeden z důvodů, proč jsou tyhle pásy čím dál víc oblíbené.

 

A ještě tu máme jednu bezpečnostní vychytávku - nezapomeňte dětem neplavcům přibalit do kufříku i nadlehčující rukávky, ať mohou do vln vplout beze strachu. Všichni známe osvědčené nafukovací rukávky, ale zkusit můžete i ty pěnové, které nemusíte nafukovat a spolehlivě přežijí i kontakt s mořským ježkem.

  

Zkoumat podmořský svět s průzračným obrazem

Děti jsou nesmírně zvědavé, chtějí prozkoumat každičký korál, mušličku a podmořskou příšerku. Co kdyby zrovna u sasanky támhle vpravo vykukoval Nemo s Dory? Jestli chcete dětem dopřát perfektní rozhled i pod hladinou, vřele doporučujeme třeba plavecké brejličky Agua Sphere Vista Junior, které jsou oblíbené po celém světě. Děti si je snadno nasadí i úplně samy, spolehlivě drží na obličeji a oblá zornice zajišťuje zorný úhel 180 stupňů. A to už je opravdu krásný výhled pro malé plavce! A tak se často stává, že si pro tento typ brýlí později přijdou i rodiče :-)

Vodní nudle pro mořské souboje i relaxaci

Někdy opravdu platí, že čím je hračka jednodušší, tím je s ní větší zábava. O vodních nudlích to platí dvojnásob. Pokud vám zbude trochu místa v zavazadlovém prostoru, rozhodně jich pár přibalte. Ocení je kluci s šermířským talentem, skupinka jemně smýšlejících dívek a konec konců také vy, až si budete chtít v moři jen tak klidně plout po hladině a relaxovat.

 

  

 

Aby si moře užil i rodičovský dohled

Až na vaše neposedné děti přijde únava a spokojeně usnou někde pod slunečníkem, užijte si plavecká tempa v moři i vy, s čirým výhledem pod hladinou. Možná se vám za ta léta rodičovského dohledu nasbíraly nějaké ty dioptrie - to už dnes není problém, stačí sáhnout po dioptrických plaveckých brejličkách. Máme je na e-shopu v mnoha variantách, nebo si je můžete přijít zkusit k nám do prodejny a pak si objednat potřebnou dioptrickou sílu. Tak jako tak se budete moci kochat podmořským světem v plné ostrosti.

A jeden “suchý” tip na závěr...

Voda je parádní, ani nám se z ní často nechce ven. Jednou to ale přijít musí a pak je fajn mít po ruce rychleschnoucí ručník, který nedrží vodu jako nasáklá houba. Pryč jsou časy, kdy zabíraly bavlněné osušky půlku celého kufru, funkční ručníky jsou sympaticky skladné a navíc i hezké na pohled. Ideální kousek do dovolenkové výbavy, který rozhodně využijete i po návratu od moře.

 

  

 

Užívejte léto, ať už v české kotlině nebo v tropických destinacích. A rozhodně i s dětmi! ;-)

 

AnčíVšechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě