Jak vybrat basketbalový míč?

Jak vybrat basketbalový míč?

Basketbalové míče mohou být různých barev, velikostí či materiálů. Jaký typ basketbalového míče vybrat? To se vám pokusíme vysvětlit. Nejprve je vhodné zvolit správnou velikost a určení míče. Podívejte se jak.

 

Jakou zvolit velkost?

 

Jako první rozhodující kritérium je potřebné, výběr té správné velikosti. Základní velikosti míče jsou velikost 5, velikost 6 a velikost 7. Mohou se však objevit i atypické velikosti jako 1,3 či 8. Jakou velikost zvolit vidíte v následující tabulce.

 

Přehledná tabulka pro srovnání míčů

 

 Velikost míče Obvod míče v cm Váha míče v g Doporučený tlak Využití
Vel 1 44 cm 177-179 g 4 LBS Reklamní míček, pro děti na hraní, na basketbalové minikoše
Vel 3 57 cm 300-310 g 7-9 LBS Míč pro děti, rekreační využití
Vel 5 70 cm 470 - 500 g 7-9 LBS Míč pro juniory
Vel 6 74 cm 510 - 567 g 7-9 LBS Míč pro hru žen
Vel 7 77 cm 567 - 650 g 7-9 LBS Míč pro hru mužů

 

 

Z jakých materiálů se basketbalové míče vyrábějí?

 

Druhým kritériem je určitě zvolit ten správný materiál. Mohou být rozdíly mezi přilnavostí, trvanlivostí, ale především i způsobem využití.

 

Materiály pryžové/gumové

Tyto basketbalové míče se vyznačují především příznivou cenou. Jsou vhodné pro začínající hráče a do škol. Mohou se používat jak při hře venku tak v halách. Na druhou stranu pryžové basketbalové míče nejsou velmi trvanlivé a příjemné na dotek.

 

Materiály syntetické

Nejběžnější a nejpoužívanější materiál u basketbalových míčů. U těchto míčů se vyznačuje vysoká trvanlivost a skvělá manipulace. Každý míč však může mít odlišný syntetický materiál se speciální povrchovou úpravou, která míče odlišuje na venkovní a halové. Určení míče vždy píšeme u jednotlivých typů. Cenové relace syntetických míčů jsou od 600 do 2000 Kč. Tento typ míčů doporučujeme nejčastěji.

 

Materiály kožené

Nejvyšší třída basketbalových míčů. S koženými míči doporučujeme hrát převážně v hale. Při hře venku se míč velmi opotřebovává a je škoda jej používat. Pravých kožených basketbalových míčů je velmi málo. Cenová relace se pohybuje od 3000 do 5000 Kč. Ty nejvýznamnější můžeme zmínit Oficial NBA Spalding NBA Leather Game BallMolten BGL7

 

Kožený materiál          Syntetický materiál   Gumový materiál

 

Jakou basketbalovou značku zvolit?

 

I značku je dobré brát v potaz. U nás najdete především basketbalové míče značky Molten, Spalding a Gala. Všichni tři výrobci vyrábějí vynikající basketbalové míče. První dva jsou světově významní producenti, vyrábějící míče nejvyšší kvality s homologací FIBA.Basketbalový míč Gala Chicago BB 7011 C
Basketbalový míč Gala Chicago BB 7011 C
2 059 Kč
Odešleme do 5 pracovních dnů

Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě