Jak vybrat dětskou plaveckou čepici

 

Přemýšlíte, jak vybrat plaveckou čepici pro kluka či malou slečnu, kteří chodí na plavání, ať už ve škole nebo ve školce? Víte, proč by je vlastně děti měli používat?

Proč používat dětskou plaveckou čepičku?

Dětské čepičky na plavání jsou užitečné hned v několika ohledech. Nejen, že některé plavecké kroužky pro školní i předškolní děti je přímo vyžadují, ale jsou hlavně praktické. Hlavním důvodem je, že vlasy pod čepičkou budou suché a odpadne tím tak zdlouhavé foukání vlasů dětem po plavání. Dalším důvodem je, že vlasy nepřekáží při plavání. Hlavně u děvčat je výhoda v tom, že se nepletou do obličeje a do pásků brýlí, a je to ochrana vlasů před chlorem a jejich vysušování.

Jakou čepičku vybrat pro děti od 2 do 7 let?

Pro kluky

Kluci mají tak trochu výhodu, že mají většinou krátké vlasy, takže s čepičkami nebývá žádný problém. Ideální jsou klasické silikonové čepice v dětském provedení. Velmi oblíbené jsou čepice s různými motivy od známých plaveckých značek.

Dětská plavecká čepice Aqua Sphere HeadphonesDětská plavecká čepice Speedo slogan

Tyto silikonové čepičky sice nepropouštějí vodu, ale trochu více táhnou a občas tahají za vlasy. Trochu pohodlnější jsou látkové nebo spandexové čepice se silikonem. Dobře se nasazují, netahají, ale vlasy jsou pod nimi více mokré. Například výborná je čepice Speedo Pace cap junior.

Pro holky

Děvčata to mají trošku složitější. Zvlášť, když mají delší vlasy. Pro krátké vlasy se hodí silikonové dětské čepice, které dobře těsní. 

Dětská plavecká čepice Finis Sea horse         Dětská plavecká čepice Finis Polar bear      Dětská plavecká čepice Emme s vosou

Pro starší holčičky s delšími nebo hodně hustými vlasydoporučujeme čepice pro dospělé. Vlasy se totiž pod čepici lépe vejdou a ta pak nesjíždí z hlavy. Z nepropustných to jsou potom čepice speciálně na dlouhé vlasy nebo klasické silikonové čepice. Velmi pohodlné čepice jsou silikonovo-látkové. Velmi dobře se nasazují, netahají za vlasy, ale opět více propouští vodu, protože tolik nepřilnou k obličeji.

Jakou čepičku vybrat pro děti od 7 do 15 let?

V této věkové kategorii už je obtížnější vybírat. Většinou děti nosí již dospělé velikosti plaveckých čepic.

Tabulka rozměrů pro dospěláckou plaveckou čepičku

  Rozměr   Délka v cm
  A (délka na kraji)   18,5 cm
  B (hloubka čepičky)   19 cm
  C (rozměr po natažení čepičky)   25-28 cm
  Obvod hlavy   cca 50-60 cm

 

Vyberte si ideální plaveckou čepici pro Vaše dítě. V našem e-shopu si vybere každý!

 

Jak vybrat plaveckou čepici pro děti?

 

Dětské plavecké čepičky jsou menší než ty pro dospělé a většinou jsou také s dětským motivem. Dětské velikosti jsou univerzální a ve většině případů nejsou dělené na více variant. Pro předškolní děti a děti cca do 8 let tyto plavecké dětské čepičky doporučujeme. Berte však v úvahu také délku vlasů. Pokud hledáte čepičku pro dlouhovlasou holčičku ve věku kolem 6 let, automaticky volte mezi plaveckými čepičkami pro dospělé, dlouhé vlasy zvětšují obvod hlavy. Pomocníkem pro výběr jsou velikostní tabulky přiložené v popisku u každé z dětských plaveckých čepic. Pokud má dítě dlouhé vlasy, počítejte vždy s několika cm navíc.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě