Jak vybrat plavecký pás?

Plavecký pás je nejoblíbenější plaveckou pomůckou pro výuku dětí. Oproti plaveckému kruhu se pás nemůže propíchnout, neunikne z něj vzduch a dá se kolem těla malého plavce snadno utáhnout sponou podle potřeby. V plaveckém kruhu dítě při plavání balancuje, velice snadno se tak může překlopit či vyklouznout. Právě z tohoto důvodu jsou plavecké pásy bezpečnější než plavecké kruhy.

 

Z čeho jsou plavecké pásy vyrobeny?

 
Plavecký pás je vyroben z měkké pěny, která nadnáší. Klasický plavecký pás je sestaven z trojúhelníkových dílků tak, aby při plavání co nejméně překážel. Plavecký pás se rychle a jednoduše nasazuje, protože se jedná o popruh s přezkou, kterou pouze zacvaknete a dotáhnete tak, aby pás pevně obepínal tělíčko malého plavce.
 
 

Plavat pouze s plaveckým pásem nebo i s rukávky?

Plavecký pás je možné kombinovat s plaveckými rukávky či plaveckými kroužky, které také nadnáší. Kombinace plaveckého pásu s rukávky je tak skvělá pojistka proti přetočení, kdy rukávky nadnáší horní polovinu těla. Rukávky či kroužky jsou nejvíce potřeba, když dítě ještě není schopné držet hlavičku nad vodou. Tím mu dodáváte větší pocit bezpečí ve vodě a to zvláště pokud se jedná o první kontakt s vodou :-).
 

Který druh plaveckého pásu zvolit?

Plaveckých pásů je několik druhů, ale nejvhodnější a nejoblíběnější je klasický plavecký pás "ježeček" s dílky. Dílky se u plaveckého pásu "ježeček" dají postupně ubírat či přidávat podle zdatnosti malého plavce. Je tak vhodný pro výuku plavání i u nejmenších dětí a to zejména proto, že při jeho použití je dítě udržováno ve správné plavecké poloze a plavání se tak pro ně stává přirozenější.
 
 
 

Jak vybrat plavecký pás podle velikosti?

Hodnoty uvedené u plaveckých pásů 850, 1000 a 1300 jsou čísla označuící nejen délku popruhu v milimetrech, ale také počet nosných dílků (9,11,13):
 
- Nejmenší plavecký pás 850 je vhodný pro děti do 3 let.
- Střední plavecký pás 1000 je vhodný pro děti od 3 do 6 let. 
- Největší plavecký pás 1300 je vhodný pro 6 a více let.
 

TIP na závěr:

- Pokud chcete koupit jeden plavecký pás, který s dítětem poroste tak je vhodné zvolit větší velikost plaveckého pásu. Dílky na plaveckém pásu se mohou libovolně ubírat a přidávat dle potřeby.


Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě