Jak vybrat volejbalovou obuv?

Tipy na volejbalovou obuv.

Víte jak si správně změřit nohu? Jakou volejbalovou obuv zvolit na antuku? Nebo jaké volejbalové boty si zvolit pro smečaře? To vše může pomoci při výběru volejbalové obuvi.

 

Smečař nebo polař? Jakou botu zvolit?

 

U volejbalu se vybírají dva typy bot dle herní pozice hráče.

 

Pro hráče na síti (blokaři a smečaři) se vybírá bota, která má zvýšenou torzní tuhost. Dovolí tak hráčům zlepšený vertikální pohyb (nahoru a dolu), kde velmi pomáhá stabilizaci kotníku při výskoku a doskoku. Jako vhodnou botu doporučujeme vybírat z Asics Sensei, Mizuno Tornado a Asics Volley Elite.

 

 

Hráči v poli potřebují botu, která jim umožní více horizontálního pohybu (do stran). Rychlé změny směrů, běhy do stran atd. Pro tyto potřeby volíme boty typu: Mizuno Lightning, Asics Beyond i Asics Volley Elite.

 

S kotníkem nebo bez?

 

V nabídce jsou také kotníkové volejbalové boty. Tato obuv má za úkol zpevnit kotník a preventivně tak chránit před nežádoucímu vymknutí nebo jinému druhu úrazu kotníku. Je však na každém individuálně zda-li kotníkovou obuv zvolí. Z velké části se jedná o zvyk. Dalším řešením ke zpevnění kotníku je použití speciální kotníkové ortézy. Vybrat si můžete mezi modely Asics Sensei MT a Mizuno Lightning Mid.

 

 Klasická volejbalová obuv Kotníková volejbalová obuv  

 

S čím mám hrát venku?

 

Přes léto se přestává hrát v hale a jde se ven. Ve většině případů se jedná o antuku. Pro tento povrch je vhodné zvolit venkovní obuv a to buď klasickou běžeckou nebo již staré a vyřazené sálové volejbalové boty. Speciální volejbalové boty určené mimo halu nejsou k dispozici. Samozřejmě, že můžete zvolit novou sálovou obuv na volejbal, ale je potřeba počítat s rychlým a nadměrným opotřebením.

 

Jaký je rozdíl mezi dámskou a pánskou volejbalovou obuví?

 

Na první pohled je u stejného typu bot rozdíl jasný. Výrobci bot se snaží dámské a pánské provedení barevně odlišit. Například u jedné řady udělají pánské boty zelené a dámské fialové. Rozdíl je však nejen v barvách. Dámské volejbalové boty mají jiný tvar kopyta a to obvykle užší. Je to z důvodu, že ženy mají obecně užší chodila než muži, a proto by jim pánské boty, zejména ve větších velikostech, vůbec neseděly.

 

Další rozdíl je také ve velikostech. Dámské boty jsou většinou v rozmezí od velikosti EUR 36 do EUR 42, naopak pánské vyrábějí třeba až do velikosti EUR 50. Nevýhodou však je, že malé velikosti typu 40 a méně, jsou v pánském provedení špatně k sehnání.

 

  Dámská volejbalová obuv   Pánská volejbalová obuv

 

Jakou velikost volejbalové boty a jak si mám změřit nohu?

 

U každé námi nabízené obuvi uvádíme odkaz na velikostní tabulku dané boty. Velikosti jsou rozdělené na dámské a pánské. Pakliže vám i tak velikost nebude sedět, rádi vám zdarma botu vyměníme za jinou velikost.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě