Jak vybrat volejbalový míč

Jak vybrat volejbalový míč?

Jak si vybrat správný volejbalový či beachvolejbalový míč?

Z vlastní zkušenosti víme, že vybrat si ten správný volejbalový/beachvolejbalový míč je tvrdý oříšek a to především, když nevybíráte pro sebe, ale rovnou i pro spoluhráče. Vzhledem ke způsobu prodeje a našim zkušenostem jsme se vám snažili zpřístupnit naše know-how jaký míč si vybrat.

 

Kožený nebo syntetický materiál volejbalového míče?

Dříve se volejbalové míče vyráběli pouze z koženého materiálu. Ten byl později nahrazen syntetickou kůží, která ve výrobě a používání převažuje dodnes. Kožené míče se oproti syntetickým materiálům vyznačují tvrdším povrchem a vhodností použití především pouze do haly, na venkovní používání není doporučován. Kožený materiál je velmi trvanlivý až do styku s vlhkostí, kdy mění své vlastnosti (těžkne, klouže) a velmi bolí do prstů. Naproti syntetické materiály, které jsou vhodné jak do hal tak venkovních prostor a jsou stálé ve všech podmínkách. Vyrábí se z různých materiálů a paleta měkkostí, druhů a hmotností je velmi široká.

Přírodní kůže      Syntetická kůže

 

Obecně lze říci, že ženy preferují měkčí materiál, aby odbití míče nebolelo do prstů. Proto je vhodné volit míč podle materiálu. Některé typy míčů jsou speciálně z měkčené syntetické kůže nebo je vrchní materiál podložený měkkou molitanovou vrstvou. U námi nabízených volejbalových a beachvolejbalových míčů najdete stupně měkkostí a jejich hodnocení.

 

Jakou mám zvolit váhu či velikost volejbalového míče?

Děti se při volejbale hlavně řídí podle pravidel minivolejbalu. Tam jsou jednotlivé kategorie podle barev, které se řídí věkem dětí. U beachvolejbalových míčů se odlehčené či jiné velikosti než standardní nevyrábí. Proto se dětem dávají na beachvolejbal klasické volejbalové míče ve váhách a velikostech dle jejich věku určené pro volejbal.

 Kategorie   věk   velikost míče   Váha míče   Obvod míče
  Žlutý minivolejbal   do 8 let 4 180-200g 600-610mm
  Oranžový minivolejbal   do 9 let 5  180-220g 650-670mm
  Červený minivolejbal   do 10 let 5 200-220g 650-670mm
  Zelený minivolejbal   do 11 let 5 260-280g 650-670mm
  Modrý minivolejbal   do 12 let 5 260-280g 650-670mm
  Dospělí          -  5 260-280g 650-670mm

 

Volejbalový nebo beachvolejbalový míč?

Nevíte jaký je mezi nimi rozdíl? Přečtěte si také jaký je rozdíl mezi volejbalovým a beachvolejbalovým míčem.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě