Jaké jsou druhy a tvary plaveckých čepic

Jak se správně orientovat v plaveckých čepičkách a proč jsou některé dražší a vypadají jinak? Pojďte se podívat, jaké mají čepičky střihy a jak se vyrábí. 

Klasický střih

Tento střih čepice je nejčastější. Je to určitě z hlediska výroby a ceny, protože tento typ bývá nejlevnější. Čepice je složena ze dvou částí, které jsou uprostřed hlavy spojené švem. Tento šev jde od středu čela až ke krku. Nevýhodou u tohoto střihu je, že se právě u tohoto švu materiál krčí a dokonale nepřilne k hlavě. Čepice jsou vytvarované tak, aby alespoň z části zakrývaly uši.

Klasická silikonová čepice Arena růžová

Výlisek z jednoho kusu

Tento střih je oblíbený u závodních plavců, protože má nejnižší odpor ve vodě. Celá čepice je pouze z jednoho kusu vytvarovaného přesně podle hlavy. Na tento typ se používají speciální lisy a formy. Nemá žádný šev a proto lépe padne na hlavu. Tyto čepice jsou buď ze silikonu nebo latexu.

Plavecká čepice seamless modrá

Čepice složená z více dílů

Jedná se hlavně o látkové čepice, které jsou sešité převážně ze tří nebo více dílů látky. Je to především proto, aby čepička dobře seděla na hlavě. Čepice mohou mít různý design a provedení. Dokonce existují i čepice, které mají několik vrstev a vrstvy se natahují zvlášť.

Plavecká čepice Aqua Sphere Aqua SpeedVšechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě