Jaké jsou typy pánských plavek?

Proč mají pánské plavky různě dlouhé nohavičky? Jak se rychle zorientovat v nabídce plavek? Podívejte se, co nabízí pestrý plavecký trh a z čeho můžete vybírat.

Typy pánských sportovních plavek

U mužů rozlišujeme pánské plavky podle střihu či délky nohavic. Mohou být klasické slipové bez nohavičky, s velmi minimalistickou nohavičkou, s krátkou nohavičkou nebo s dlouhou nohavičkou po kolena či do půlky stehen. Spíše na koupání volí pánové často šortky a závodní plavce můžete vidět v různých závodních plavkách. Prohlédněte si širokou škálu různých typů plavek a vyberte si ideální pro Vás.

Briefs Aquashorts, Boxers Trunks  Jammers   Šortky
 

Jak by měly pánské plavky sedět?

Pánské nohavičkové plavky typu jammers mají být upnuté na tělo. Závodní nohavičkové plavky jsou dokonce tak upnuté, že se do nich závodníci oblékají i několik minut. 

Podle označení v cm na plavkách zjistíte délku nohaviček. Pokud tedy uvidíte název Speedo Brief 7 cm, znamená to, že šíře plavek je na straně pasu 7 cm a plavky jsou tak méně vykrojené než je tomu u typu 5 nebo 3,5 cm. 

Stejně tak briefy nebo aquashorty musí krásně padnout, neměly by se nikde krčit či plandat, zkrátka musí pohodlně přilnout k tělu plavce

Jiné je to u pánských šortek, které jsou vhodné spíše na léto k vodě, než na sportovní plavání. Ty musí naopak poskytovat volnost a svobodu. 

Pánské plavky s dlouho nohavičkou typu jammers

Volba střihu je otázkou trendů a také vašeho zvyku. V poslední době volí nohavičkové plavky i rekreační plavci, už dávno to nejsou jen plavky pro závodníky. Možná proto, že tyto plavky jsou nejen velmi pohodlné, ale také skvěle vypadají a pánům zkrátka sluší, vyzkoušejte je také!Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě