K čemu slouží plavecký šnorchl?

 

Plavecký šnorchl, tedy ten čelní, ne potapěčský, se stal častým společníkem plavců na bazénu. K čemu slouží a k čemu je dobrý?

Plavecký čelní šnorchl

Využití plaveckého šnorchlu
 

Plavecký šnorchl je výbornou pomůckou pro začátečníky, kteří se teprve seznamují s plaveckou technikou. Díky šnorchlu se nemusíte soustředit na dýchání a snažit se o takovou polohu těla, ve které byste se pohodlně nadechli. Nemusíte ani přerušovat plavání, protože jste si zrovna hluboce lokli chlorované vody, když jste se snažili o nádech.

Díky šnorchlu eliminujete rotaci těla a plavete v jedné rovné poloze po celou dobu. Můžete se tak plně soustředit na správnou práci paží a správnou plaveckou techniku a nemusíte řešit, že ten 50metrový bazén neudýcháte, protože si dýcháte naprosto plynule. Plavání se šnorchlem je dokonale symetrické, kdy oběma pažemi zabíráte stejně ze stejné pozice, tělo nijak nerotuje. 

Šnorchl je vodný pro začátečníky i pokročilé plavce. Začátečníci s ním mohou zdolávat první bazény, aniž by museli řešit správné dýchání, pokročilí plavci mohou zvyšovat tempo, protože se nezdržují nádechy. Obě skupiny plavců však mohou se šnorchlem skvěle zlepšovat plaveckou techniku a věnovat plnou pozornost správným trajektoriím paží. Pokročilým plavcům šnorchl pak umožńuje díky různým průměrům trubice zvyšovat kapacitu plic.

Čelní plavecký šnorchl Finis

Plavecké šnorchly se vyrábí s různými průměry dýchací trubice. Pokročilí plavci často volí ty s malým průměrem. Tím proniká do plic menší množství vzduchu, čímž se plíce posilují. Posilují se i svaly, které si musí zvykat na práci za nižšího okysličení. Trubice lze zužovat speciálními nástavci, proto si plavci mohou trénink přizpůsobovat. 

Šnorchl jistě ocení i plavci, kteří mají problémy s krční páteří, či trpí její omezenou hybností. Při plavání se šnorchlem jsou hlava i krk v jedné, rovné a přirozené, pozici, páteř nijak nerotuje, nehýbe se. Že to zní zajímavě? Tak si také pořiďte plavecký šnorchl a vyzkoušejte jeho výhody na vlastní kůži!Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě