Kde si v Praze zaplavete pod širým nebem?

Horké letní dny lákají k plaveckému tréninku pod modrou oblohou, kdy bazén prozáří sluneční paprsky. Jenže venkovní koupaliště bývají spíše koupací bazény plné nafukovaček a výskajících dětí, mezi kterými se plavec opravdu těžko proplete. Naštěstí je však také pár bazénů, které mají nataženou nějakou tu dráhu a v určitých denních hodinách si tam zaplavete.


Koupaliště Petynka se nachází v Praze 6 a nabízí velký 50m bazén a příjemnou atmosféru. Výhodou je i to, že si za hodinku plavání zaplatíte 90 Kč. Bazén s radostí navštěvujeme i my, podívejte se na naši recenzi, kde najdete více informací. 

Stadion Podolí je v Praze opravdu pojem, však také funguje už od roku 1965. V letních měsících na vás čeká velký 50m bazén, ale pokud toužíte po plavání venku i na podzim, je vám k dispozici menší 33m bazén s vyhřívanou vodou. Pokud si jdete zaplavat na hodinu, zaplatíte 140 Kč. 

Padesátimetrový bazén nabízí i Stadion SK Slavia. Venkovní bazén je v závislosti na počasí otevřen do půlky září a zaplavat si můžete taktéž i ráno před prací. Za hodinu a půl plavání dáte 140 Kč.

Poslední 50m bazén v Praze najdete na koupališti Čakovice. Bazén je rozdělen na dvě části, přičemž ta plavecká bývá ještě rozdělena dráhou. Pokud na koupaliště zavítáte v dopoledních hodinách, zaplatíte si 100 Kč a krásně si zaplavete. 

O pár metrů kratší bazén nabízí Koupaliště Stírka v Praze 8. V bazénu je natažena jedna dráha pro plavce, ale pokud dorazíte v dopoledních hodinách, bývá volno i v "koupací" části a navíc zaplatíte jen 100 Kč místo celodenního vstupného. 

Na stejném principu funguje i plavání na Koupališti Ládví. Bazén zde má sice opět o pár metrů méně, ale v dopoledních hodinách si v něm hezky zaplavete, a to také za 100 Kč. 

Pokud si chcete zaplavat blízko samotného centra Prahy, vydejte se do sportovního areálu Pražačka na Žižkově.  Daní za tuto polohu je však obsazenost bazénu, kterou v horkých dnech opravdu vystihuje pojem "hlava na hlavě". Areál má však otevírací dobu ve dvou blocích: 6:00–8:00 a 10:00–21:30, o víkendu pak 10:00-20:00. Pokud přijdete ráno nebo večer, je bazén prázdnější a vy si zaplavete. Za hodinu plavání zde zaplatíte 100 Kč. 

Jestliže si naopak chcete popojet na samý okraj Prahy, zamiřte na Koupaliště Klánovice. V bazénu dlouhém 25 metrů si zaplavete, i když kvůli jeho velikosti je lepší koupaliště navštívit v dopoledních hodinách, kdy tam není tolik návštěvníků. Pro děti mají druhý menší bazén s pozvolným vstupem, proto si hrají spíše v něm a větší bazén je k dispozici plavcům. Vyplatí se delší návštěva koupaliště, protože si zde musíte zakoupit celodenní vstupné za 150 Kč. Zde si ale nezapomeňte hotovost, nepřijímají totiž platby kartou.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě