Kontaktní čočky nebo dioptrické plavecké brýle?

Vyrazit si do plaveckého bazénu bez brýlí není žádný med. Už jen cesta od šaten k bazénovým schůdkům se může proměnit ve velmi adrenalinovou záležitost. Kluzká podlaha, cákající voda a splývavá barva celého areálu Vám dokáže pořádně zamotat hlavu, když máte více diopotrií. Podívejte se na možná řešení podobné situace.

Voda vs. kontaktní čočky

Mnoho rekreačních sportovců se v souvislosti s plaváním rozhodne pro nošení kontaktních čoček. Ačkoliv se to může zdát jako perfektní východisko, opak je pravdou. Pokud používáte měsíční či čtrnáctidenní kontaktní čočky, prakticky vyhazujete peníze z okna. I při nejvyšším stupni kontroly se vám do oka může dostat voda. Čočka se pak rychleji opotřebí a bohužel vzniká i riziko nepříjemných očních zánětů. Speciálně ženy své čočky dostatečně namáhají každodenním líčením.

Tyto skutečnosti jsou důvodem, proč mnoho milovníků plavání hojně nakupuje jednorázové čočky. Po plaveckém tréninku je člověk jednoduše vyhodí a nemusí se o nic starat. Zmiňovaný druh čoček je oblíbenou volbou rodičů malých plavců. Ne všechny děti jsou ovšem dostatečně šikovné, aby si zvládaly několikrát týdně v rychlosti nandat a vyndat čočky. Navíc je tento způsob finančně velmi náročný a v konečném důsledku se vůbec nevyplatí.

Snadné řešení - plavecké dioptrické brýle

Dioptrické plavecké brýle

Co tedy s tím? Pořiďte si plavecké brýle s dioptriemi. Dnes už není problém sehnat modely, které jsou osazeny skly s plusovými i minusovými dioptriemi. Takové plavecké dioptrické brýle vám vyřeší veškeré výše zmiňované komplikace. Nebudete muset v bazénu slepě narážet do cizích lidí ani se bát o zdraví svých očí.

Děti si v kabince sundají klasické brýle a pohodlně si nasadí dětské plavecké brýle s dioptriemi. Zároveň je oceníte při dovolené u moře. Konečně si budete moci parádně zaplavat vlny nevlny. Zhlédněte naše video Jak vybrat dioptrické plavecké brýle a pořiďte si nové ještě dnes! Nebo se zastavte do naší prodejny (Praha, Brno nebo Plzeň) a brýle vyzkoušejte.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě