Materiál - alfa a omega při výběru nových plavek

Co dělá každé plavky specifickými? Rozdíl je nejenom ve střihu, barvě a designu, ale především se liší materiálem. Dnes je na trhu nespočet nabídek, ze kterých lze vybírat, ale co opravdu o kvalitě plavek rozhodne? Materiál!
Pokud patříte mezi pravidelné návštěvníky plaveckých bazénu, tak jistě víte, že plavky začnou postupem času ztrácet tvar, barvu a pružnost. S tímto problémem se jednotliví výrobci snaží vypořádat tak, že přicházejí s výrobou různých materiálů, které jsou k těmto nešvarům méně náchylné.
Plavky pro muže a ženy jsou nejčastěji vyrobeny z chloru odolných materiálů, aby dokázaly čelit hodinám tréninku stráveným v bazénu. Nejčastějšími materiály jsou polyester, polybutylen, nylon a elastan v různých poměrech.
Popis jednotlivých materiálů
  • Speedo – Endurance+ - 50 % Polybutylén a 50 % polyester
  • Arena – MaxLife - 47 % Polybutylén a 53 % polyester
  • Funkita, Funky Trunks – C-INFINITY - 100 % Polyester

 

Kvalita versus cena

Do těchto materiálů se určitě vyplatí investovat. Plavky vám déle vydrží, uchovají si svůj tvar a nebudou se sypat. Tyto materiály jsou používané jak na dámské, tak na pánské i dětské plavky. Ostatní materiály jsou také vhodné na plavání. Vyrábí se z materiálu s přídavkem elastanu nebo lycry a jsou zpravidla levnější s nižší životností. Právě plavky s vyšším obsahem elastanu se sypou nejvíce. Ale pokud sháníte plavky pouze na léto k bazénu budou i tyto plavky tou správnou volbou!
Jen Endrurance+ to může být..
Mezi mé favority patří materál Endurace+. Od Speeda mám dvoje plavky, a přestože dostávají opravdu zabrat, tak by to na nich člověk ani nepoznal. Krásně drží barvu, tvar i elasticitu. Endurace+ je totiž velmi příjemný materiál na dotek. Plavky od Speedo krásně přilnou na tělo a drží tam kde mají. Oproti tomu plavky z materiálu C-INFINITY (100 % Polyester), který používá převážně značka Funkita a Funky trunks až tak příjemné na dotyk nejsou. To je ale jen můj subjektivní názor. Plavky od značky Funkita a Funky trunks se narozdíl od ostatních výrobců pyšní řadou neotřelých motivů a designů. 
 
Správná velikost 
Při vybírání nových plavek doporučuji ale vybrat plavky o velikost menší. Například pokud se rohodujete mezi XS a S, volila bych velikost XS. Plavky musí na těle opravdu sedět. Více informací jak správně zvolit velikost plavek se dočtete u nás na webu.


Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě