Návštěva u Galy - továrny míčů

Jako významní prodejci značky Gala jsme byli osloveni a pozváni přímo do továrny v Prostějově, kde Gala sídlí. Nuže taková nabídka se neodmítá a tak se domluvil termín, vzalo auto a jelo se směr Prostějov :-).

Jako významní prodejci značky Gala jsme byli osloveni a pozváni přímo do továrny v Prostějově, kde Gala sídlí. Nuže taková nabídka se neodmítá a tak se domluvil termín, vzalo auto a jelo se směr Prostějov :-).

 

Omylem jsem se vloupal do haly

 

Po příjezdu vstupní branou míjím halu za halou až vidím tu správnou vysokou budovu s nápisem Gala a.s., kde je cíl, kam mířím.

Vyšel jsem do druhého patra (asi ze čtyř celkových) a nakoukl do prosklených dveří. Obrovská výrobní hala, kde sedí pracovníci za svými stoly či stroji a věnují se výrobě míčů, medicinbalů a jiné šité i lepené výrobě. Byl jsem ohromen rozsáhlými prostory a různými stroji, na kterých zaměstnanci Galy pracují. Po zeptání jedné zaměstnankyně, kudy k obchodnímu zástupci mě s úsměvem, velkou ochotou ohlásila a poslala do třetího patra. První dojem byl skvělý sice jsem trošku čekal, že mě někdo okřikne a začne se ptát, co zde dělám, ale vše dopadlo nad míru očekávání.

 

Ukázka výroby a procházka halou

 

Po přivítání s mým obchodním zástupcem jsme se vydali na ukázku strojů a postupů výroby míčů. Byl jsem opravdu překvapen, že ty míče opravdu dělají ručně!! Myslel jsem, že se na začátek nějakého stroje vhodí prostředky k volejbalovému míči a na konci stroje již vyjede hotový míč. Není tomu tak. Vše se dělá poctivou ruční prací. Volejbalové míče i šitá výroba má své přesně stanovené postupy a pravidla. Zatím vám nebudu popisovat celý proces výroby, to si nechám na příště :-)

 

Procházíme první halou vidím, jak zaměstnanci šijí míče i opravují staré. Asi nejvíce mě překvapil starší hluchoněmý pán, co ručně šil medicinbaly. Zajímalo mě zda-li by mi mohl ukázat poslední steh na míči. S úsměvem mi dal lítostivě najevo, že momentálně nemůže, že nemá potřebné náčiní na poslední steh, ale začal mi vše názorně ukazovat jak se to dělá.

 

Závěrem

 

Z celé návštěvy jsem byl opravdu nadšen. Nejen, že jsem dostal pozvánku podívat se na výrobu a dostal odborný výklad, ale to hlavní je, že ač jsem tam byl tak trochu jako vetřelec a čumil, zaměstnanci se nenechali vyvést z míry a vše mile rádi ukázali a předvedli. Své povolání zde dělají s láskou a potěšením, celková spokojenost a radost zde byla cítit na každém rohu.

 

Odjíždím s krásnou vzpomínkou, nadšením a Gale fandím. Galo jen tak dál… Přesná výroba a postupy jak se míče vyrábí někdy příště.Míč na volejbal Gala Pro-Line 12 BV 5125 S
Míč na volejbal Gala Pro-Line 12 BV 5125 S
1 279 Kč
Odešleme do 5 pracovních dnů

Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě