Plavání s dětmi - jak vybavit malé plavce

Výprava, jak na týdenní dovolenou, tašky všech možných velikostí a vy jste zničení ještě dřív než vyrazíte. Vzít děti k vodě nemusí být ale nutně stresující záležitost. Stačí jen vědět co jim zabalit a jak je připravit. A my bychom vám rádi pomohli k tomu, abyste si tyto chvíle společně s vašimi ratolestmi užili a netápali ve výběru plaveckých potřeb.
 
 
Dítě u vody nebo v bazénu
Chodit s dětmi k vodě je normální věc. Každé dítě má ale jiné dispozice a potřebuje různý čas k tomu, aby se naučilo správně plavat, a nic se mu přitom nestalo. Důležité je každé dítě respektovat a do ničeho ho nenutit. I sebemenší chybou si může dítě odnést špatnou zkušenost a překonávání špatného zážitku je vždy běh na dlouhou trať. Jako takové berličky pomohou dětské pomůcky do vody, například plavecké pásy, nudle, vesty a další. Naštěstí dnes jsou k dispozici nejen rukávky a kruhy, tak můžete vybírat. 
 
Zatím neplavci
Postupně se seznamují s vodou. Získávají zkušenosti, ale potřebují pomoc. Doba pokročila a i pomůcky pro děti se posunuly vpřed. Díky nim se naučí plavat a sníží tak míru stresu při kontaktu s vodou. Pravděpodobně nejlepší pomůckou v dnešní době jsou plavecké pásy v různých velikostech. Tyto pásy mají výhodu, že drží dítě na hladině. Velkou výhodou tšchto pásů je, že se jednotlivé dílky dají samostatně odebrat a tím pádem dítě plave s čím dál tím menší podporou. Podobné jsou i dětské vestičky, kde se dítě cítí ještě bezpečněji a přirozeněji. Nic nepřekáží v pohybu.
 
 
Oblíbené rukávky jsou také stále k dostání v různých materiálech i provedeních. U těch nejmenších dětí (do čtyř let), které mají opravdu strach jsou vhodné. Oproti plaveckým pásům jsou skladnější.  Zajímavou pomůckou jsou nadlehčovací kroužky, což jsou vlastně rukávky, ale nenafukují se a jsou vyrobeny z pěnového materiálu. Pro první kontakty s vodou je důležitá hra. Skvěle se dají využít třeba vodní nudle nebo hračky, které vytváří kontakt s vodou příjemnější a přirozenější. 
 
 
Děti, které už plavat umí
Když vaše dítě postoupí na úroveň plavce, tak je to vždy veliká radost. Znamená to, že si osvojilo kontakt s vodou a zvládne nějak plavat. S pokročilou úrovní už bude potřebovat novou výbavu, jako nové plavky pro juniory i juniorky, brýle, čepice a další věci, které bude postupně využívat.  
Dívčí plavky, které můžete mít jednodílné i dvoudílné, vypadají jako dámské, ale v juniorských velikostech jsou přeci jen o něco menší. Chlapecké plavky zase můžete pořídit v různých variantách. Odolnější šortky, švihácké jammery nebo krátké briefy. Jistě oceníte odolnost a funkčnost plavek, když v nich vaše děti řádí u vody. 
 
 
U dětských brýlí je důležité, aby dobře seděly na obličeji a také dobře těsnily okolo očí. Děti také ocení široký zorný úhel, kdy krásně mohou vidět do všech stran. Stačí si jen vybrat barvu nebo motiv, který se jim líbí nebo se hodí k plavkám. Čepici do vody může někdo brát, jako takový doplněk, ale také má své místo ve výbavě juniorského nebo dětského plavce. Zkroťte dlouhé vlasy a ochraňte pokožku hlavy před spálením.
 
Na závěr je důležité mít na paměti, ať už je vaše dítě jakkoliv zdatný plavec, nikdy byste ho neměli nechávat u vody bez dozoru. 
 


Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě