Plavecký bazén Sareza v Ostravě

Jednoho pátečního rána jsem se vydal na plavecký krytý bazén Sareza v Ostravě. Vnitřní bazén je dlouhý 50 m a má 8 drah. K dispozici je i venkovní bazén o délce 25 m, ale přes zimu není v provozu, a tak se budu věnovat pouze vnitřní padesátce. Jak jsem si to užil a jak se mi tam líbilo? Pojďme se na to podívat detailněji.

Plusy a mínusy:

+ dlouhý 50m bazén

+ čistota

+ speciální sušárna s fény na vlasy

- nejsou natažené dráhy pro veřejnost

- dráhy nejsou rozlišené podle úrovně plavců

Hlavní informace:

Otevírací doba:

Pondělí - pátek 06:00 - 21:30

Sobota - neděle 09:00 - 19:30

Vnitřní bazén:

50 m

Počet drah:

8

Hloubka:

1,2 m–3,7 m

Teplota vody:

28,6 °C

Ostatní aktivity a služby:

Dětský bazén se skluzavkou, tobogán, pára

Web:

http://www.sareza.cz/

Bezbariérový přístup:

Ano

Telefon:

736 755 999

Email:

infocentrum@sareza.cz

Adresa:

Generála Sochora 1378

708 00 Ostrava - Poruba

Ceník:

60–90,- Kč na 2h

Z mojí návštěvy:


Vstup do vestibulu. Rovně se jde do speciální místnosti s fény a vpravo je recepce se vstupem do šaten. Tady platím vstupné a zálohu 50 Kč na čip.

Platím zálohu 50 Kč za šatnu nebo za čip? :-)

Šatny jsou klasicky oddělené, při pohledu na kasu vpravo vstup pro dámy a vlevo vstup pro pány. Na první pohled není však zcela zřejmé, kdo jde kam. Naštěstí mě paní šatnářka po mém tápání nasměrovala do správného vchodu pánských šaten. :-)


Do bazénu Sareza je třeba projít turniketem. Přidělený náramkový čip stačí přiložit ke skeneru, který zaznamená čas příchodu. 


Skříňky v šatnách jsou vysoké, ale velmi úzké. Na nich jsou ještě díry od původního zamykání na zámek. To je trochu matoucí, hned mě napadlo, že mi zámek chybí :-)

Naštěstí jsem si však rychle všiml skeneru na čipy na bocích řad skříněk. Ten vám pomůže najít skříňku a po stisknutí tlačítka "OTEVŘÍT" a přiložení čipu skříňku otevře. 


 

Po nasoukání mé plavecké tašky do úzké skříňky jsem se s chutí vydal do sprch. 


Náramkový čip za 50 Kč :-). Platí nejen pro vstup do bazénu, ale také pro přidělení spravné skříňky. V bazénu je verifikátor pro čas strávený v bazénu. Jelikož i v dnešní době stále existují v bazénech klíčky a zámečky, tak děkuji Sareze za modernizaci, ač mě to na první pohled na skříňky hned nenapadlo. :-)

Sprchy jsou maximálně prostorné a čisté. A po osprchování už šup do bazénu!


 

Vnitřní bazén je dlouhý 50 metrů, široký 21 metrů a má 8 drah. Myslí tady na plavce i neplavce - část pro neplavce má hloubku od 1,2 do 1,6 m a část pro plavce od 1,8 do 3,7 m. Teplota vody v bazénu je 28,5 °C a teplota vzduchu 31,9 °C. Ačkoliv je bazén dlouhý, plave se zde v dopoledních hodinách všedních dní na šířku kvůli rezervacím pro školy a tréninky oddílů.

Mám rád, když jsou v bazénu natažené dráhy s označením, kde je plavání pro veřejnost, a informacemi, zda na dráze probíhá trénink, či je tam možnost plavání pro veřejnost a s jakou úrovní - rychlejší plavci, plavání s pomůckami apod. Jako závodní plavec jsem od mala trénoval s ostatními plavci, proto je pro mě teď novinka plavat v drahách pro veřejnost. A nepřítomnost drah je pro mnohé rekreační plavce na obtíž. Často totiž nevědí, jak se točit a motají se do cesty :-) Naštěstí nebyl bazén v 9 ráno přeplněný, ale dráhy pro veřejnost by se hodily.

Dráhy však byly vyhrazeny po obou stranách bazénu - vlevo výuka dětí a vpravo trénink nadějných olympijských plavců. Ačkoliv byl jeden výcvik dětí ohrazen drahami, tak druhý výcvik dětí probíhal v prostoru pro veřejnost. Byl jsem svědkem hádky pána z veřejnosti a trenéra, že dítě pánovi skočilo na hlavu, škoda.

Plavání bez natažených drah pro mě bylo trochu matoucí, musel jsem se ve vodě orientovat podle odtokových kanálků. Ale i tak jsem si plavání moc užil! :-) Hala bazénu je krásně prostorná, žádný vydýchaný vzduch, všude panuje klid a čistota.

Až na malé výtky je tedy bazén Sareza v Ostravě ideální pro kondiční plavání a už se těším, až zas budu mít cestu do Ostravy :-)

V prostoru šaten nechybí pára a místnost na usušení. 
 
Po převléknutí jsem musel čip odevzdat paní šatnářce, která mi vytiskla lísteček, který jsem strčil do turniketu, abych mohl projít ven. Asi si plavci často nechávali náramky jako suvenýr :-)

Teprve za turniketem se nachází speciální místnost s vysoušeči vlasů. Nemusíte tedy čas na vysoušení započítávat do času stráveného v bazénu a ten můžete celý využít na plavání.
 
 

Místnost pro sušení vlasů je pro dámy a děti přímo požehnáním. Nemusíte si nosit vlastní fén ani platit za jeho půjčení. A dětský koutek v této místnosti je úžasný! Dokážu se vcítit do trenérek kurzů pro malé děti a věřím, že dětský koutek v tuto chvíli přijde opravdu vhod! :-)

Chceš se také stát naším plaveckým průzkumníkem a pomoci nám zlepšovat a rozšiřovat plaveckou databázi? Vice info na Chci do Sportex party! :-)

Chybí ti tu něco? Napiš nám tvoje reakce a zážitky do komentářů pod článkem.

Vojta ze Sportex party

 


Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě