Plavecký bazén v Děčíně

Aquapark v Děčíně pro mě byl příjemným zpestřením cesty na víkend v národním parku České Švýcarsko. Aquapark kromě atrakcí nabízí vnitřní bazén o délce 25 m s 6 drahami a dva venkovní bazény o délkách 25 m a 50 m. A jak se mi tam plavalo? 


 

Plusy a mínusy:

+ Dlouhý 50m bazén

+ Vnitřní bazén a několik venkovních

+ Plavání s pomůckami povoleno

- Čip na vstup a k tomu klíček na skříňku

Hlavní informace:

Otevírací doba:

Po–So 10:00–21:00

Ne 10:00–20:00

Vnitřní bazén:           25 m, 6 drah, 
Venkovní bazén 1: 25 m, hloubka 1,2 m
Venkovní bazén 2: 50 m, 8 drah, hloubka 1,7–2,1 m
Venkovní bazén 3: 33 m, hloubka 1 m
Ostatní aktivity a služby:

divoká řeka, vodotrysky, bazén s lehátky a bublinkami, skluzavky, 

3 tobogány ve vnitřní části, vířivka, dětský bazén, vířivka pro děti,

potápěčská jáma, dětský koutek, občerstvení, plážový volejbal

Web: www.aquaparkdecin.cz
Telefon: 412 704 211
E-mail:  info@dcsportovni.cz 
Adresa:  Oblouková 1400/6, 405 02 Děčín
Ceník: 

30–40 Kč/30 min ve vnitřní části

65–80 Kč/den ve venkovní části

Bezbariérový přístup: ano


Z mojí návštěvy:

Parkování k bazénu zajišťuje velké parkoviště nákupního centra, což znamená pro natěšené plavce velkou kapacitu parkovacích míst. Hned po vstupu do bazénu se platí vstupné a záloha na čip ve výši 100 Kč. Pokud jste tu poprvé, mohou vás zmást tři turnikety - jeden do vnitřního bazénu, jeden do venkovního areálu a třetí vede kamsi nahoru po schodech, kde aquapark nabízí další služby. Nacházím správný turniket, přikládám čip a procházím do šaten. 

Vlevo skříňky na klíček, vpravo převlékárny

Šatny jsou smíšené pro dámy i pány dohromady a kromě skříněk v nich tedy najdete i oddělené převlékárny. Skrz některé z nich se prochází ke skříňkám, v těch se nepřevlékejte ;-) Skříňky nejsou na čip, jak by se mohlo zdát, ale na klíčky, které jsou již připraveny v zámcích. Abyste mohli skříňku zamknout, musíte do ní vhodit 10 Kč, které vám skříňka při odchodu vrátí. Dávám tedy věci do skříňky a hledám v peněžence drobné. Nacházím a s taškou s plaveckými pomůckami, klíčkem od skříňky i čipem odcházím do sprch. 

Sprchy jsou čisté a s držáky na mýdlo

Aquapark Děčín má jeden vnitřní bazén o délce 25 m s 6 drahami a tři venkovní bazény. Jeden 25metrový, jednu padesátku a jeden s délkou 33 m, kde zrovna probíhal trénink vodního póla. Protože bylo venku slunečno, vydal jsem se nejprve ven. Mezi vnitřní a venkovní částí areálu lze přecházet skrz dělicí turniket. 

Venkovní padesátka

Bazén 25 m
 
 
Samozřejmě mě nejvíce zajímal hlavní bazén o délce 50 m s osmi drahami. Kolem osmé hodiny v pátek večer bazén téměř zel prázdnotou. Mám rád, když jsou v bazénu natažené dráhy pro lepší orientaci a řád, ale v tomto případě, kdy v celém velkém bazénu plavalo 6 plavců, nebyly dráhy opravdu potřeba. :-) Jakožto plavec jsem na bazén dorazil vyzbrojen plaveckými packami a deskou. Občas se v některých bazénech stává, že plavčík pomůcky nepovolí. V Děčíně to ovšem nebyl nejmenší problém, já si mohl krásně zatrénovat s oběma pomůckami a plavání jsem si užil. Venkovní areál zavírá v 20:00, proto jsem sbalil pomůcky i všechny věci odložené na tříschodové tribuně vedle bazénu a přesunul se na vniřní pětadvacítku. 
 
 
Krátký bazén byl rozdělen lajnou a dvě dráhy byly vyhrazeny pro kondiční plavání. V květnový pátek v 8 večer jsem měl celý bazén pro sebe :-) Až po chvíli se ke mně na druhou dráhu připojil plavec s mesh bagem plným pomůcek. Pokaždé, když něco takového vidím, mám obrovskou radost, jak se české plavání posouvá. Dali jsme řeč o plavání, potrénovali si s pomůckami a ve třičtvrtě na 9 už jsme pádili z bazénu na posledních 5 minut do vířivky. 
 
Po východu ze sprch je k dispozici dostatečné množství fénů na vlasy. Škoda jen, že nejsou až za turniketem. 
 
 
Po východu ze sprch je k dispozici dostatečné množství fénů na vlasy. Škoda jen, že nejsou až za turniketem. Po východu ze sprch je k dispozici dostatečné množství fénů na vlasy. Škoda jen, že nejsou až za turniketem. 
 
 

 

Tip na závěr: převlékárny bez dveří nejsou převlékárny, ale průchody mezi šatnami a recepcí. Ač mají lavičky i věšáčky, raději se tam tedy nepřevlékejte ;-) 

 

Sečteno a podtrženo, plavání v Děčíně jsem si užil. Oceňuji především dlouhou padesátku a hodně místa, ale uznávám, že v pátek večer není tak překvapivé, že jsem tam byl skoro sám. 

 

Chceš se také stát naším plaveckým průzkumníkem a pomoci nám zlepšovat a rozšiřovat plaveckou databázi? Vice info na Chci do Sportex party! :-)

Chybí ti tu něco? Napiš nám tvoje reakce a zážitky do komentářů pod článkem.

Vojta ze Sportex partyVšechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě