Plavecký bazén v Trutnově

Plavecký bazén patří v Trutnově mezi nejoblíbenější sportoviště. Nabízí kvalitní zázemí, které nedávno prošlo rekonstrukcí, v budově se nachází navíc příjemná sauna a posilovna. Bazén je dlouhý 25 m a plavcům poskytuje dostatek prostoru v 8 drahách. Bazén je skvělou alternativou pro deštivé dny, kdy nelze chodit po vršcích blízkých Krkonoš.  

Plusy a mínusy:

+ Čisté teplé sprchy

+ Dětský bazén

+ Skokanské můstky

- Prázdninová letní odstávka

Hlavní informace:

Otevírací doba: leden–červen, září–prosinec dle rozpisu
Vnitřní bazén:  
- délka 25 m
- hloubka 1,2–4 m
- počet drah 8
Dětský bazén: 12 x 6 m, hloubka 0,5–1 m
Ostatní služby:

skokanské můstky (1 m, 3 m, 5 m), vířivka (není v ceně),

prodej některých plaveckých potřeb, v budově sauna a posilovna

Web: http://sportoviste-trutnov.cz/plavecky-bazen
Telefon: 499 817 100
E-mail: horak@mebys.cz
Adresa: Na Lukách 432, 541 01 Trutnov
Ceník: 50 Kč/hod, 65 Kč/2 hod
Bezbariérový přístup: ne

Z mojí návštěvy:

K trutnovskému bazénu patří parkoviště pro několik aut, kdyby náhodou nebylo volné místo, lze parkovat na větším parkovišti k zimnímu stadionu, který se nachází hned přes silnici. Po vstupu do budovy vejdete do vestibulu, kde najdete malé občerstvení a pokladnu společnou pro bazén, saunu a posilovnu. Zde platím vstupné 50 Kč a jdu po schodech nahoru do bazénu. 

Hned nad schodištěm se nachází čekárna s automaty na nápoje a menší občerstvení. Vedle je pult, kde předkládám účtenku jako doklad o zaplacení vstupného a 20 Kč jako zálohu na zámeček ke skříňkám. Šatny jsou zde oddělené, dámské vpravo a pánské vlevo, přehledně označené. 

U skříněk je dostatek prostoru pro převlékání a samotné skříňky jsou dostatečně prostorné pro všechny věci. Z šatny se prochází přes sušárnu s velkým fukarem do sprch, které jsou zrekonstruované, čisté, s držáky na mýdla. 

Ze sprch se vchází rovnou na bazén. Bazén v Trutnově je dlouhý 25 m a nabízí 8 drah. V době plavání pro veřejnost nejsou dráhy nataženy, ale vždy jsou oddělené tři dráhy vyhrazené pro kondiční plavání. Bazén je hluboký od 1,2 m do 4 m. 

Větší hloubka na jednom konci bazénu je z důvodu skokanských můstků. Malý můstek o výšce 1 m je přístupný stále, zatímco věž s můstky 3 m a 5 m se otevírá max jednou za hodinu dle zájmu plavců a skoky jsou vždy kontrolovány plavčíkem, aby se lidé nezranili a neskákali si na hlavy. 

Z velkého bazénu se dá projít k oddělenému dětskému bazénu, který má rozměry 12 x 6 m, teplejší vodu a malou dětskou skluzavku. 

Bazén má celou jednu podélnou stěnu prosklenou, proto je tam vždy dobré světlo a svítí tam slunce. Příjemnou atmosféru dotváří hudba hrající vždy na pozadí. Přímo na bazénu si lze u plavčíka zakoupit plavecké brýle, pokud zapomenete :-) Zajímavostí je balkón, ze kterého lze pozorovat dění v bazénu, a to zejména při plaveckých závodech. V jednom z rohů bazénu dále najdete žebřiny a hrazdu na protažení a posilování a v druhém rohu ohrazenou vířivku. Vstup do ní není v ceně, ale můžete si ho zakoupit u plavčíka.


 

V bazénu obvykle nebývá moc lidí, v sobotu dopoledne jsme v části pro kondiční plavání plavali cca v 6 lidech, proto nebylo zapotřebí mít natažené dráhy. Po hodince plavání odcházím do příjemně teplých sprch a následně do malé místnosti s fukarem pro první usušení. Fény na vlasy se nachází až u pultu, kde vracím zámeček od skříňky. Pokud si tedy chcete po plavání vysušit vlasy, můžete tak udělat v klidu až po uplynutí 60 + 10 minut.

Bazén v Trutnově se mi líbí a chodím tam plavat velmi ráda, zejména kvůli nižšímu počtu lidí i dostatečně oddělené části pro kondiční plavání. 

Chceš se také stát naším plaveckým průzkumníkem a pomoci nám zlepšovat a rozšiřovat plaveckou databázi? Vice info na Chci do Sportex party! :-)

Chybí ti tu něco? Napiš nám tvoje reakce a zážitky do komentářů pod článkem.

Alča ze Sportex partyVšechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě