Plavecký bazén YMCA v Praze

Plavecký bazén je součástí Sportcentra YMCA, které se nachází v samotném centru Prahy. Jedná se o vnitřní bazén o délce 25 metrů se třemi drahami. Pojďme se na něj podívat! :-)


 

Plusy a mínusy:

+ velké šatny s prostornými skříňkami

+ funkční fény v šatnách

+ oddělená dráha pro tréninky

- pouze tři dráhy

 

Hlavní informace:

Otevírací doba:

dle rozvrhu

Pondělí–čtvrtek: 6:30–22:00

Pátek: 6:30–21:00

Sobota: 9:00–19:00

Neděle: 10:00–21:00

Vnitřní bazén: 25 m
Počet drah: 3
Hloubka: 1,0–1,6 m
Teplota vody: 27 °C
Ostatní aktivity a služby: aquaerobic, floatfit
Web: http://new.scymca.cz
Bezbariérový přístup: ne
Telefon: 224 875 811
E-mail: info@scymca.cz
Adresa: Na Poříčí 12, 115 30 Praha 1
Ceník: 85 Kč/hod

Z naší návštěvy:

Po vstupu do budovy se do Sportcentra YMCA schází po několika schodech, pod kterými se nachází recepce, jejíž součástí je malý bar s nabídkou sportovní výživy a nápojů. Na této recepci zaplatíte vstupné a za zálohu 200 Kč dostanete zámeček s klíčem. Platbu lze provést hotově, kartou, Flexi Passy, poukázkami Ticket Benefits nebo kartou Multisport.

Poté pokračujete do šaten, které jsou označené. V prostorech recepce jsou lavice na sundání bot a k dispozici je i Wi-Fi připojení :-)

Do šaten se jde již bez obuvi. Skříňky v šatnách jsou vysoké i dostatečně široké, včetně ramínek na bundy a různých poliček a věšáčků na drobnosti. 


 

Skříňku si zamknete na přidělený zámek a pokračujete do sprch. Ty jsou čisté, prostorné a nabízí dostatečný proud i příjemnou teplotu vody. Navíc jich je dostatek, nemusíte stát fronty ;-)


 

Ze sprch projdete lítacími dveřmi a jste na bazénu. Bazén je dlouhý 25 m a nabízí hloubku od 1 m do 1,6 m. Teplota vody je 27 °C, tedy spíše pro otužilejší plavce. Bazén má tři plavecké dráhy se třemi startovními bloky. Jedna dráha bývá většinou oddělena pro různé tréninky a výcviky. Ostatní dvě dráhy pro veřejnost od sebe oddělené nejsou. V průběhu pracovního dne není malý počet drah problém, ovšem ve frekventovaných hodinách (ráno a večer) zde bývá docela hodně lidí.  


 

Po doplavání se skrz sprchy vrátíte do šaten. V těch dámských se nachází šest fénů, což je výhoda, protože si nemusíte nosit vlastní fény ani vyběhnout ven s mokrými vlasy. K hodině plavání máte 20 minut na převléknutí a vysoušení vlasů, takže vše krásně stihnete :-)


 

Sečteno a podtrženo, YMCA nabízí příjemné plavání v čistém prostředí, jen musíte trefit správný čas, abyste nemuseli plavat slalom mezi lidmi :-)

Chceš se také stát naším plaveckým průzkumníkem a pomoci nám zlepšovat a rozšiřovat plaveckou databázi? Vice info na Chci do Sportex party! :-)

Chybí ti tu něco? Napiš nám tvoje reakce a zážitky do komentářů pod článkem.

Alča ze Sportex partyVšechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě