Po které značce volejbalových bot sáhnout aneb vlny nebo gel? Mizuno vs. Asics

Nemůžete se rozhodnou, jaké značce volejbalových bot dát přednost? V našem článku se vám pokusíme poradit, jaké jsou základní rozdíly mezi značkami Mizuno a Asics..

Mizuno vs. Asics


Téměř každý volejbalista si dnes při výběru volejbalové obuvi pokládá základní otázku - Jakou značku volejbalové obuvi zvolit? Budou pro mě lepší boty Asics nebo Mizuno? V dnešní době jsou právě tito dva výrobci na pomyslném vrcholu v technologiích volejbalových bot. Ale v čem jsou jejich boty tak výjimečné a v čem se liší?

Pokud zabrousíme do historie, zjistíme, že oba výrobci působí na trhu již více než 60 let. Mizuno dokonce rovných 100 let.

Každá z obou zmíněných značek používá vlastní technologie, které ji odlišují od té druhé. Mizuno již v roce 1985 představilo svou „Wave“ technologii kombinující odpružení a stabilitu. Tuto technologii Mizuno do svých bot zabudovává dodnes. Naproti tomu u bot Asics hraje prim „GEL“ technologie, která poskytuje ochranu a tlumí nárazy.

Nejzásadnější rozdíl mezi obuví Mizuno a Asics vidíme především ve tvaru "kopyta". Obecně lze říci, že boty značky Asics jsou celkově užší, a to především ve špiččce. Proto je preferují zejména lidé s užší nohou. Zatímco boty Mizuno jsou, co se šířky týče poměrně štědré. Ideální tedy pro hráče s širší nohou nebo vysokým nártem. 

Pokud preferujete měkčí obuv, navíc doplněnou o širší podrážku, volil bych boty Asics. Boty jsou dnes vyráběny robustnější a déle tedy vydrží. To vše za cenu trochu vyšší hmotnosti bot. Nikdo tedy nemůže tvrdit, že by boty Sensei nic nevydržely. Použitá technologie I. G. S. navíc zlepšuje přirozené držení těla.

Asics Gel Sensei 6

                              

Naproti tomu boty Mizuno se vydaly trochu jinou cestou. V dnešní době hodně pracují s Air Mesh materiálem, díky němuž jsou jejich boty výrazně lehčí. Především pak u modelů Wave Lightning, které jsou lehoučké jako papír. Dalším plusem Mizuna je již zmíněná Wave technologie zaručující odpružení a stabilitu.

Mizuno Wave Lightning Z

 

Další důležitým faktorem při rozhodování o koupi bot by mělo být i to, na jaké pozici hráč nastupuje. Boty pro smečaře/blokaře se vyznačují zejména dobrým tlumením, odpružením a měkkostí. Boty podporují právě výskok a doskok. Zatímco boty pro polaře by měly především poskytovat oporu a stabilitu při častých a rychlých změnách směru pohybu.

Obuv vhodná pro smeč/blok: 

ASICSGel-SenseiGel-Volley EliteMIZUNOWave Tornado

Obuv vhodná pro hru v poli: 

ASICSGel-BeyondGel-Volley EliteMIZUNOWave Ligtning Z

 

Je to tedy jenom na vás, zda upřednostníte pohodlí před hmotností, nebo naopak. Přejeme mnoho zábavy u sítě, ať už vyberete kterékoliv!Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě