Přepadla vás jarní únava? Vyplavejte ji!

Venku už se ukazuje sluníčko, ale vy se cítíte unavení, bez energie a bez nálady? Cestou do práce se sotva držíte na nohou a od rána se těšíte, až se večer usadíte na gauč? Pak vám naše rada možná bude připadat jako naprostý nesmysl, ale my říkáme - vzmužte se a jarní únavu vyplavejte! :-)

 

Jarní únava není jenom výmluva pro lenochy, ona opravdu existuje. Jedná se o stav po zimě, kdy je tělo unavené. Několik měsíců muselo bojovat nejen s různými chřipkami a infekcemi, ale především s chladem a nedostatkem slunečních paprsků. A to jednoho fakt vyčerpá!

 

Kila navíc unavují

Přiznejme si to, zima hubnutí zrovna neprospívá. Málokdo jde v mrazu pěšky do práce, když může jet autem, a ti, kdo neholdují zimním radovánkám, tráví zimu v obýváku. Vinu má i jídelníček, protože vymrzlé tělo ocení spíš guláš, než lehký salátek. Kila jdou snadno nahoru a na jaře se cítíte zkrátka těžcí, což vás také unaví.


Co s tím? Přece hop do bazénu! Plavání vám pomůže zhubnout a získat dobrou kondici. Zajděte si dvakrát třikrát týdně na hodinku do bazénu a uvidíte, že se hned budete cítit lépe. Věděli jste, že za hodinu plavání můžete spálit přibližně 700 kcal?


Vlna hormonů štěstí

Stará známá pravda zní, že pohybem se uvolňují endorfiny, neboli hormony štěstí. A právě oni mohou být skvělým spolubojovníkem proti jarní únavě! Pokud budete mít dobrou náladu, tak pocity štěstí a veselí snadno překonají pocity únavy. Jako pomocník v boji se stresem či špatnou náladou se osvědčuje i hluboké dýchání. Kde jinde se naučíte lépe dýchat, než v bazénu? ;-)


Chce to světlo!

Jarní únava je způsobená i nedostatkem slunečního svitu v zimních dnech. Na jaře se dny prodlužují, a proto hravě stihnete jít plavat, ještě než se setmí. Spousta bazénů má dnes prosklené stěny, aby vodu mohly prozářit sluneční paprsky, a pro ty otužilé se již na jaře otevírají některé venkovní bazény.


Už si také představujete, jak prorážíte osvěžující vodu prosvícenou sluncem, a pomalu se vám vytváří úsměv na rtech? Tak hurá do bazénu a ať to plave! :-)

 
 
 
Sportu zdar!
 
Ája ze Sportex party


Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě