Recenze: Jak jsme testovaly nekonečný bazén

Jednoho květnového odpoledne jsme se vypravily otestovat Endless Pool Fitness Systems E500, moderní bazén s protiproudem, Lucka jako plavec a já jako plavec-začátečník. Počasí nám přálo a plavání bylo úžasné, obě jsme si to užily! Pojďte se s námi podívat, jak takový nekonečný bazén vypadá :-) 

V Kostelci nad Labem nás přivítal usměvavý Honza Culek z Galerie vířivek, protože bazén má stejně jako další sortiment ve svém showparku. 

Tam už na nás čekal Endless Pool Fitness Systems E500. Tento bazén dosahuje rozměrů 460 x 230 x 150 cm, díky čemuž se vejde na téměř každou zahradu. Bazén pojme 6 560 litrů vody, takže si v něm opravdu zaplavete! 


 

Protiproud v bazénu zajišťuje Endless Pools Swim Machine poháněný hydraulickým motorem. Ten vytváří homogenní proud vody, který je širší než plavec a hlubší než záběr při plavání. Proud je opravdu konstatní, nedělají se žádné vlny. Plavete si jako proti proudu řeky :-) Proud si můžete sami regulovat dálkovým ovládáním a zvolit si nejvhodnější rychlost. Nastavení rychlosti proudu Swim Machine je možné v 52 krocích od tempa 5:33 min/100 metrů (volné plavání stylem prsa) až do 1:14 min/100 metrů. Je tedy vhodný opravdu pro každého! :-) 

Díky automatickému celoročnímu vyhřívání a dobře těsnícímu krytu byla voda v Endless Pool Fitness Systems příjemně teplá, proto jsme se nadšeně převlékly do plavek a pustily se do plavání. 


 

„Z plavání jsem byla nadšená! Není to tedy tak, že skočíte do vody a hned čistě plavate. Když jsem vlezla do Endless Pool Fitness Systems poprvé, chvíli mi trvalo se srovnat. Je potřeba chytit správné tempo a uzpůsobit se síle protiproudu, zjistit si polohu, kde tělo nejlépe zabírá. Ale to jde srovnat během několika prvních minut, pak už si jen krásně a plynule plavete, " pochvaluje si Lucka.

„Bazén je naprosto super na kraul! Když jsem plavala prsa, musela jsem trochu hlídat šíři tempa, protože jsem sem tam zavadila nohama o stěny bazénu. Neumím si tedy představit, jak plavat v bazénu znakem a udržet si polohu uprostřed bazénu. Naopak pro plavání s pomůckami je to super! Packy, ploutve, deska, všechno jde použít :-)," hodnotí Lucka z pohledu plavkyně a dodává: „Nejlepší na tom je, že jsem se nemusela nikomu vyhýbat, nikdo se mi nepletl, měla jsem celý prostor jen a jen pro sebe! Do bazénu je navíc naprosto skvělý přístup po schůdkách a můžete si nastavit teplotu vody dle vlastního přání."

Ovšem pozor, Endless Pool Fitness Systems E500 není jen a pouze pro super plavce! Při pomalejším proudu si v něm nádherně zaplave i plavec začátečník, potvrzuji! Nejprve jsem se do proudu vrhla po hlavě - a málem tou hlavou narazila :-D Tempo je důležité srovnat s rychlostí proudu, dobré je koukat na jeden bod pod sebou. Když se pak přizpůsobíte, stačí tempo udržovat a krásně plynule si plavete, voda proudí kolem vás a je to vážně skvělý pocit :-)

Samozřejmě jsme musely otestovat všechno a velmi nás bavilo i "přivázat se na udici." Jedná se o pružný plavecký úvazek, který se uchytí na kraji bazénu. Okolo pasu si připnete pás a plaváním se snažíte překonat nataženou gumu. Úvazek lze použít i při puštěném proudu, kdy méně zkušenému plavci pomáhá udržet se uprostřed. 

Další vychytávkou Endless Pool Fitness Systems E500 je integrovaný běžecký pás. Běhání ve vodě? I to jsme musely vyzkoušet! Věřím, že toto vodní běhání je maximálně šetrné pro klouby, protože jsem si při běhání připadala málem jak víla! Voda skvěle nadlehčuje a tělo netrápí žádné otřesy při dopadu. Rychlost pásu lze také nastavit dálkovým ovládáním a to na rychlosti mezi 0,2 km/h až 9 km/h. Pokud si k tomu pustíte i protiproud, je trénink docela intenzivní :-) 

A pokud byste stále neměli dost, nabízí tento Fitness Systems ještě veslařský trenažér! Věřte, že makat rukama, sedět si ve vyhřáté vodě a mít nad hlavou slunce je vážně příjemné :-)


 

Tím však přehlídka nekončí! Součástí Endless Pool Fitness Systems E500 je totiž i třímístná vířivka na relaxaci po tréninku. Pokud preferujete večerní trénink nebo noční romantiku, jistě oceníte vícebarevné 16 LED bodové osvětlení i vnitřní osvětlení. Ale o tom a dalších doplňcích si již přečtěte na webu Endless Pool Fitness Systems.

Za nás tedy naprostá spokojenost a pokud toužíte po bazénu na zahradě, ale nemáte na něj prostor, je Endless Pool Fitness Systems E500 skvělým řešením. A na kolik taková sranda vyjde? Rozbijte prasátko a připravte si minimálně milion :-) 

Sportu zdar a ať to plave!

Alča a Lucka ze Sportex partyVšechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě