Recenze: Plavecké brýle MP XCEED - dobrá volba pro závodníky

Další novinkou letošní sezóny jsou plavecké brýle XCEED z kolekce MP. I tento výrobek mi dělal společnost při posledním testování produktů ze skladu firmy Sportex.cz

 

Podle mě by dobré plavecké brejličky měly splňovat jeden důležitý předpoklad -  plavec by o nich neměl během plavání vůbec vědět.

 

Aby toto mohlo být naplněno, nesmí do brejliček téct voda, musí být pohodlné a musí zajistit pokud možno neomezený a ničím nerušený výhled.

 

 

Díky dvojitému pásku a ideálnímu tvaru pro můj obličej byl první z bodů bezezbytku naplněn. Za hodinu plavání mi do brejliček nateklo jen jednou a to kvůli špatnému provedení kotoulové obrátky.

 

  

 

Samotné pohodlí celkem dobře zajistí zdvojené těsnění z měkkého silikonu. Je však otázka, jak dlouho tento příjemný materiál vydrží funkční, než se začne vlivem chlóru rozpadat.

 

 

Co se týče rozhledu, brejličky zůstaly lehce za očekáváním. Dost mi vadilo žluté provedení očnic, neboť jsem měl pořád před očima dva žluté pruhy, které jsem neustále periferně viděl. Bude to ale také trochu můj subjektivní pohled na věc, neboť mám nejraději zcela čiré a co nejvíce minimalistické plavecké brýle.

 

Klady:

- očnice z pohodlného silikonu

- dvojitý pásek

- výměnitelné nosníky

- brýle jsou schválené FINA

 

Zápory:

- zúžené periferní vidění

 

Fanda ze Sportex partyVšechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě