Recenze: Ploutve Michael Phelps Alpha Pro - zvládnou všechny styly

Vzali jsme na bazén s triem plaveckých pomůcek, jejichž zemí původu je Itálie. Ano, řeč je o výrobci Aqua Sphere a Michael Phelps. Náš Fanda vzal tuto italskou rodinku na bazén a při tréninku prověřil ploutve MP Alpha Pro, brýle MP XCEED a packy Aqua Sphere Ergoflex. Jak si tyto kousky vedly? Předáváme slovo Fandovi ;-)

 

Recenze plaveckých ploutví MP Alpha Pro - níže na této stránce

Recenze odporových pacek Aqua Sphere Ergoflex

Recenze plaveckých brýlí MP XCEED

 

Jako první si posvítíme na ploutve. Nové plavecké ploutve MP Alpha Pro zaujmou především svým atypickým tvarem. Často se nás ptáte na jejich použití a v čem jsou tak speciální. Abychom vám mohli spolehlivě odpovědět, tak jsme nelenili a vyrazili s nimi na bazén.

 

Co mě první velmi zaujalo byla jejich nízká hmotnost. Ta je dosažena díky speciálnímu hydrodynamickému tvaru a materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Jedná se o speciální pěnový plast EVA.

 

  

 

Po nazutí jsem měl nejprve trochu smíšené pocity. Velikost boty mám 43, a tak jsem si vybral velikost M (41-44). Na délku mi sice ploutve byly dobře, přišly mi však trochu nepohodlné, tlačily mě především v oblasti nártu a ani pásek na patě se nezdál být úplně nejpříjemnější.

 

 

Když jsem ale skočil do vody a začal plavat, špatný prvotní dojem se postupně vytrácel. Po pár minutách jsem si na ně zvykl a mohl se začít radovat z jejich hlavních předností.

 

 

Ploutve vám bez potíží srovnají tělo do protažení a dobře nadnáší. Výborně se s nimi plave kraul i znak. Při motýlku s užším kopem napomáhají k lepšímu vyvlnění. Co mě ale nejvíce potěšilo bylo to, že se v nich i velmi dobře plavou prsa. To u většiny klasických ploutví není tolik možné.

 

 

Celkově hodnotím ploutve velmi dobře.

 

Klady:

- nízká hmotnost

- hydrodynamický tvar

- možnost pohodlně plavat všechny plavecké způsoby

 

Zápory:

- menší počet velikostí - ne každému přesně padnou

- nízké v oblasti nártu -  nevhodné pro plavce s vysokým nártem

 

Fanda ze Sportex partyVšechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě