Rozhovor s Kristýnou Horskou ze Swimaholic party

Do třetice všeho dobrého. Nalezněte motivaci do plavání s naším dalším novým swimaholicem. Ponořte se do světa profesionální plavkyně a čerpejte z něj i něco pro sebe.

Swimaholic team

V našem SWIMAHOLIC trikotu vítáme taky Kristýnu Horskou! Nesmírně šikovnou plavkyni, která září (nejen) na polohovkách... S Kristýnou pro vás chceme připravit tu nej prsařskou inspiraci. Závodní zářezy:

  • splněný A limit pro OH 2016

  • finále ME 25, 2017

  • semifinále Letní světová univerziáda 2017

  • semifinále ME 2016

  • finále ME juniorů 2013

  • účast MS juniorů 2013

V tomto rozhovoru vám Kristýnu blíže představíme.

Jak dlouho už se věnuješ plavání? Kdo tě k němu přivedl, proč jsi s ním začala?

Plavání se věnuji od malička. Přivedla mě k němu mamka, která učí plavat malé děti. Pak jsem se plavání ale dál nevěnovala a dělala jsem gymnastiku, asi 4 roky. Jenže ta mne nebavila a vrátila jsem se do bazénu. Ne k závodnímu plavání, ale k akvabelám (synchronizované plavání). Ty jsem dělala celou základní školu a k tomu jsem začala v 5. třídě závodně plavat. Celé 4 roky jsem dělala oba sporty najednou. Pak jsem si musela ale zvolit jen jeden sport, protože už to dál nešlo a rozhodla jsem se pro plavání. Vždycky jsem byla spíš na rychlostní sporty než na ty ladné, ale díky akvabelám mám dobrý cit pro vodu.

Jak často vlastně trénuješ? Zabírá ti plavání nejvíce volného času?

Trénuji každý den dvakrát, kromě středy, to mám jenom jeden trénink. Ano, zabírá mi většinu mého času, ale šla jsem s tím do toho. Člověk si na to časem zvykne a vůbec mu to nevadí. :)

Máš ještě nějaké jiné koníčky, mimo plavání, je na to vůbec čas?

Když se chce, tak se ten čas vždycky najde. Není to úplně jednoduché, ale jde to. Určitě jiné koníčky mám, je jich spousta. Ráda třeba běhám. Někdo běh bere jako trest, ale já si u toho vždy odpočinu. Ráda čtu knížky a chodím na snídaně, po ranním tréninku je vždycky hlad :).

Co tě na plavání nejvíce baví? Proč ho děláš? Co ti to přináší?

Ani nevím, co mě na něm nejvíc baví, ale co vím určitě, je to, že mě plavání naplňuje. Je součástí mého života a už si vlastně život bez plavání neumím ani představit. Přináší mi hlavně radost. Díky plavání taky hodně cestuji po světe, což je super. Byla jsem už na místech, na které bych se sama určitě nikdy nevydala (např. Taiwan).

Co tě na plavání nejvíce štve? Přemýšlela jsi někdy, že s plaváním skončíš a budeš se věnovat něčemu jinému?

Myslím si, že každý vrcholový sportovec měl někdy chvilky, kdy se na to chtěl vykašlat. Když si sáhnete na dno, hledáte motivaci a nemůžete ji nikde najít. I když je to těžké, nejvíc na to pomáhá čas. Když nám ten sport dělá radost, tak s ním není zase tak jednoduché přestat, i v těch špatných chvílích. Já jsem s plaváním chtěla skončit po OH v Riu 2016. Měla jsem splněný A limit, ale na olympiádu jsem neodjela. Byla jsem až třetí v pořadí a stát můžou reprezentovat pouze dva plavci v jedné disciplíně. Měla jsem smůlu, byla jsem z toho smutná a zklamaná. Ten pocit, když dosáhnete svého cíle, splníte limit na olympijské hry a nejedete tam, to je něco, co nepřeji žádnému vrcholovému sportovci.

zdroj: Instagram Kristýny Horské https://www.instagram.com/kita_horska/?hl=cs

Máš nějaký rituál, který děláš před každým závodem?

Žádný rituál asi nemám. Jen to, že poslouchám hudbu a v hlavě si projedu závod, který mě čeká.

Jaké máš v nejbližší době plány a cíle?

Cíle jsou pořád stejné, a to je olympiáda. Není to bohužel tak jednoduché a chce to ještě spoustu práce. Teď mne čeká Letní světová univerziáda v Neapoli, pak pár týdnu volna a příprava na další sezonu. Mám v plánu několik soustředění, na kterých asi bude stát celá sezona, tak uvidíme, jak to půjde.

Co bys vzkázala mladým plavcům, kteří jsou na začátku své kariéry?

Plavání je hezký sport, chce spoustu dřiny a odříkání, stejně jako každý jiný sport. Všechno chce svůj čas. Výsledky přichází jako poslední, ale stojí za to. Přinese vám spoustu přátel a zážitků.

Proč ses rozhodla stát naším Swimaholicem?

Přišlo mi to jako skvělá nabídka, jak poradit a pomoc s technikou nejen mladým plavcům, ale všem, kteří se chtějí v plavání zlepšit. Ráda předám svoje zkušenosti nabyté dlouholetým tréninkem. A nakonec samozřejmě také proto, že miluji plavání jako každý správný swimaholic.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě