Ručník z mikrovlákna

Ručníky neřešíte, protože máte „nějaké“ doma. Ručník je opravdu takový kus látky, který nikoho moc nezajímá až do chvíle, kdy se potřebuje utřít, tak proč si o tom ještě číst? Každý ručník není stejný. Jaký je tedy ručník z mikrovlákna? O tom si povíme v dnešním článku s videem.

Kvalitní ručník z mikrovlákna

Už jste si někdy u výlohy řekli, že vás zajímají ty malé kousky látky, u který se píše, že se jedná o ručníky? To nejste sami. Ručníky z mikrovlákna nejsou úplnou novinkou, ale ani nejsou moc rozšířené mezi lidmi. Ano, čtete správně, není to speciální ručník určený pouze pro plavce. Jeho výhody ocení úplně každý, kdo hledá materiál s vysokou absorpční schopností, a k tomu rychle schne.

V našem videu na konci článku se dozvíte více o ručnících Arena Halo a Born To Swim Towel, které jsme vybrali k bližšímu prozkoumání. Rádi bychom vám podali co nejpodrobnější a pravdivé informace z praxe. Ale zpátky k mikrotenovému vláknu. Vlákno je konstruováno tak, aby rychle odvádělo absorbovanou vodu ven napovrch, kde se rychle odpaří. Je to jiný proces než u klasických bavlněných ručníků, kde se voda dostává na povrch ručníku jen tak rychle, jak rychle schne ručník.

Ručník z mikrovlákna

Ručníky z mikrovlákna, například Swimaholic Microfibre, jsou většinou mnohem jemnější a hladší při kontaktu s kůží. Fungují podobně, jako funkční prádlo. Z jedné strany přijímají vlhkost a z druhé ji odvádějí. Na první pocit při utírání to je nezvyk, ale vzhledem k dalším pozitivním vlastnostem si na to rychle zvyknete, a už se nebudete chtít zpátky vracet k bavlněným ručníkům. Veliká výhoda u těchto ručníků je, že jsou velice dobře skladné, zabírají minimum místa a většinou mají poutko, za které můžete ručník pověsit nebo lehce zabalit.

Ručníkům nedělají dobře vysoké teploty a aviváže. Většinou se doporučuje ručník prát maximálně na 40 stupňů. Po vyždímání je opět téměř suchý, a tak se dá použít i opakovaně v jednom dni. Ručník ve větších rozměrech můžete použít i jako hřejivou osušku, protože díky jemné struktuře umí udržet teplo. Další informace dostanete v našem videu, tak si ho pusťte, ať máte kompletní informace. Ručník si můžete ihned objednat.

Zaškrtněte si odběr, aby vám neunikla další nová videa. Nezapomeňte také na náš Facebook a Instagram, kde naleznete další inspiraci a aktuální informace ze světa plavání.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě