Škola plavání aneb na kraul není nikdy pozdě - 2. díl

A je to tady! Ve třech videích vám ukážeme, jak správně dýchat a jak správně plavat kraulové paže i kraulové nohy. Videa jsou nejen on-line učebnicí správné kraulové techniky, ale také ukázkou, jak vypadá taková hodina plavání s profesionálním trenérem - tedy ukázkou toho, že se není čeho bát :-)


 

Ve vodě je velmi důležité správně dýchat, vždyť kdo by chtěl vypít litry chlorované vody jen proto, že se špatně nadechuje? Pořádné nádechy a výdechy jsou pro správné a plynulé plavání nezbytné. Podívejte se tedy, jak na to!

Kraul je plavecký styl, který je složitý na koordinaci pohybů. Musíte dostat do plynulé souhry dýchání, práci paží a práci nohou. Aby vám to šlo co nejsnadněji, je dobré natrénovat si obě složky zvlášť - jenom paže a jenom nohy. 

Ruce jsou při kraulu hlavním hnacím motorem, ale na nohy se nesmí zapomínat! Pomáhají udržet správnou polohu těla při nadechování, ale také zajišťují plynulost plavání i pomáhají posunu kupředu. 

Pro první plavecká tempa je vhodné využívat rozmanitých plaveckých pomůcek. Je jich spousta a každá pomůže něčemu jinému, všechny vám však usnadní začátky a pomohou získat jistotu ve vodě, neboť představují oporu. 

Vyzbrojte se tedy pomůckami a hlavně odvahou a hurá na bazén! 

Začínáte s kraulem? Jste již odborníci? Napište nám do komentářů, jaké jsou či byly vaše začátky, co vás trápilo, co vám nejde, co vám při tréninku pomáhá. Pomůžete tak ostatním, kteří do světa plavání teprve vplouvají. 

Sportu zdar a ať to plave!

Alča ze Sportex partyVšechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě