Škola znaku začíná

V naší další sérii o plavání startuje škola znaku. Ve videích vás provedeme technikou krok po kroku tak, abyste byli schopni plavat znak správně. V prvním díle se dozvíte vše o poloze a kopu. 

Plavecký způsob znak

Plavecký způsob znak moc na bazénech a plovárnách neuvidíte. Nejedná se o běžný plavecký způsob, i když je považován za nejzdravější plaveckou techniku. Při znaku nejvíce posílíte ochablé svaly na zádech a zároveň protáhnete i svaly zkrácené - zejména prsní. Poloha na zádech je lidskému tělu příjemná, a když se naučíte správně plavat znak, tak si tento pohyb krásně užijete aniž byste nějak omezovali sebe, nebo vaše okolí. 

Nezapomeňte plavat ve vhodných plavkách, aby vám nesjížděly nebo nebyly jinak nepříjemné. Pokud se bojíte aby se vám nedostala voda do očí, tak si nasaďte brýle, které se vám nebudou mlžit ať pěkně vidíte. Většina rekreačních plavců se bojí, že při znaku neudrží směr a vplují do jiné dráhy, a že budou špatným kopáním nohou šplíchat mnoho vody okolo. Také díky našemu seriálu můžete získat více sebedůvěry při plavání, když budete trénovat správně.

Plavecké pomůcky a doplňky

Pokud se znakem právě začínáte, nebo jste pokročilý plavec a "ladíte" techniku, tak by vám rozhodně neměly uniknout plavecké pomůcky a doplňky, které vám nácvik či trénink vylepší. Klip na nos sice zamezí průniku vody do nosní dutiny, ale je diskutabilní, zda se jedná právě u znaku o vhodnou pomůcku. Špunty do uší jistě pomůžou každému, kdo má problém se zatékáním vody do uší při otáčení hlavy. 

Jestli budete chtít použít plavecké packy, tak při výběru mějte na paměti, že jsou vhodné jen prstové modely. Tréninkové ploutve jsou vhodné zařadit pokud potřebujete posílit nohy při kopu anebo zrychlit a dodat si trochu více "šťávy" do tréninku. I plavecká deska je skvělá pomůcka i při znaku. Využívá se především pro nácvik kopu. Desku můžete umístit pod hlavu, na břicho nebo ve vzpažení, jak potřebujete.

V průběhu února se můžete těšit na další dva díly, tak si nezapomeňte zaškrtnout odběr, aby vám žádná videa neutekla.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě