Testujeme plavecké brýle Speedo Aquapulse Max

Otestovali jsme oblíbené plavecké brýle Speedo, tak se pojďte podívat jak to dopadlo..

V prvním testu plaveckého vybavení se podíváme na Ondru, jak hodnotí oblíbené plavecké brýle od Speeda. 

Plavecké brýle Speedo Aquapulse Max 

Hned na úvod mě zaujal vzhled a styl plaveckých brýlí Speedo Aquapulse Max, takže test těchto brýlí pro mě byla jasná volba. 

Jelikož už je také na trhu novější model a to Speedo Aquapulse Max 2 mirror, tak mě nejprve zajímalo, jaký je v nich vlastně rozdíl. 

Tvarově zůstaly brýle stejné a tak první rozdíl, kterého jsem si všiml, je rozdílný způsob uchycení očnic k pásku přes hlavu. Původní Aquapulsy mají úchyt podle mě trochu zbytečně komplikovaný a toto řešení může mít sklony k mechanickému poškození. Že méně je někdy více, můžeme krásně vidět na nových Aquapulsech, které mají jeden dlouhý pásek provléknutý dírkou na vnějším okraji očnic. Jednoduché, ale maximálně funkční (viz foto).

Nahoře nový model Speedo Aquapulse Max 2 mirror a pod ním Speedo Aquapulse Max

Zpět ke zkoušeným brýlím

Ihned po nasazení Speedo Aquapulse Max mě překvapil skvělý panoramatický výhled do všech stran, což se potvrdilo i při následném plavání. I proto jsou Aquapulsy vhodné pro všechny druhy vodních sportů (triatlon atd.), kde je potřeba dokonalý rozhled a orientace v prostoru.

Díky použité technologie IQfit mi brýle perfektně sedly a byly, pro mě trochu i překvapivě velmi pohodlné, takže jsem je po celou dobu nemusel vůbec sundavat z očí. Utažení pásku přes hlavu lze poměrně snadno nastavovat díky šikovné sponě i s nasazenými brýlemi, což považuji za velice praktické. Jelikož mám v obvodu asi trochu menší hlavu, tak jediná drobnost, kterou mohu vytknout, jsou volně přečuhující konce pásku po jeho utažení, o kterých však při plavání ani nevíte.

Brýle mi nakonec vyhovovaly tak, že jsem si je hned druhý den po testování rozhodl koupit. Jsem s nimi i nadále velice spokojený a mohu je vřele doporučit všem, kdo hledají univerzální a funkční plavecké brýle bez kompromisů.

Za tým Sportex.cz

OndraVšechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě