Typ pásků a nastavitelnost

 

Nedílnou součástí plaveckých brýlí je i pásek. Mysleli jste si, že pásek u brýlí je jen jeden? My vám řekneme, s jakými druhy se můžete setkat.

Jaké jsou typy pásků u plaveckých brýlí

Každé plavecké brýle mají pásek trochu jinak řešený. Většina z nich je vyrobena ze silikonového materiálu (silikon je odolný, protialergenní materiál s dobrou elasticitou). Tak se pojďme podívat na nejčastější typy pásku.

Jednoduchý

Plavecké brýle drží na hlavě pouze jedním pruhem pásku. Ten může být jakkoliv široký nebo se může uprostřed hlavy i rozšiřovat. Výhodou je jednoduché nasazení a snadná manipulace, proto je velmi oblíbený u dětských brýlí - junioři si zvládnou nasadit brýle i sami.

 

Jednoduchý pásek plaveckých brýlí

Dvojitý

Tento druh pásku je řešený jako jedna dlouhá gumička, která je brýlemi provlečena 2x. Výhodou je lepší držení na hlavě, protože že si jeden pruh můžete dát výše a jeden níže.

Dvojitý pásek u plaveckých brýlí

 

Uprostřed rozdvojený

Tento typ je kombinací výše zmíněných. Od stran očnic jde jeden pruh, který se uprostřed hlavy rozděluje na 2. Výhodou je lepší manipulace a pohodlnější utahování. Navíc rozdvojený pásek lépe drží brýle na hlavě.

 

 

Uprostřed rozdvojený pásek plaveckých brýlí

 

 

Nastavitelnost pásku

Pásek u plaveckých brýlí se dá na hlavu nastavit hned několika způsoby. 

 

Postranní klipy

Po stranách brýlí, většinou hned u očnic, jsou spony nebo klipy na utažení pásku. Buď je spona součástí přímo očnic, nebo jsou spony umístěny na pásku v blízkosti očnic. Každý konec pásku se dá utahovat a povolovat zvlášť.

 

Postranní klipy u očnic plaveckých brýlí

 

Rychlospony

Využívají se nejčastěji u brýlí s dvojitým páskem. Na jednom pásku se upevní spona, do které se provléknou konce. Také může být varianta umístění rychlospon na každém pruhu pásku, horním i dolním. Utahování je tedy zezadu na hlavě.

 

Rychlospony u plaveckých brýlíVšechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě